proč je GP hloupý a zlý?

Pavel | 12.02.2015

Moc děkuji za přednášku a video. Konečně jsem se více zorientoval co je GP. Zatím jsem měl mlhavou představu, chycenou z kontextu různých příspěvků. Nyní vyvstává mnoho otázek.

Proč se přiklonil GP ke zlu? Když zpočátku byl rozumný úkol zajistit zdroje pro přežití lidské populace. Je zřejmé, že lidský typ psychiky bude se zdroji zacházet nejlépe.

Proč nevyvíjí nové strategie - jemnější a lepší řízení bez potoků krve? Například vědci říkají, že na současném stupni rozvoje bez problému uživí planeta 50mld obyvatel. Správně použitá technosféra spojena s kvalitním řízením by podle mne umožnila vytvořit dostatek zdrojů ve velmi dlouhodobém horizontu.

Proč se snaží obyvatelstvo přeměnit na bytosti s nízkou kvalitou etiky? To nutně musí vést k nestabilitě, která může vyhladit i GP.

Odpovím si přibližně na své úrovní, třeba mi někdo poví víc:
Mysleli jsme to dobře, ale nepovedlo se. Možná v době Egypta ještě nebylo všeobecně známe, že účel nemůže světit prostředky.
Sinajský pochod místo, aby vytvořil Globálního Protektora, tak stvořil globálního Globálního Parazita.
Skupinu chodících kalkulaček, robotů neschopných pochopit výzvy života.

A tak on svoje nešťastné žitie
Vláčil ni zviera, ni človek,
Ni to, ni ono, ani v svete živý,
Ani prízrak mŕtvy...

А. S. Puškin, “Меdený jazdec”


Poznámka:
Pro vynalézavou lidskou duši by nemělo být nemožné nějak Parazita přelstít.

Přidat nový příspěvek