Re: Re: Re: Re: k násilí - možno som to nepochopil správne

Pavel | 02.02.2015

Také nevím, co je správné řízení, ale doufám, že až proniknu do KSB a Dodatečné všeobecné teorie řízení něco se naučím. Zde to vnímám ne jako "politické komentáře", ale spíše jako seminář studentů.

Při maximálním zjednodušení na mé úrovni shrnuji KSB do rčení
"Všeho s mírou"

Mé dotazy jsou zde formou učení (průzkum bojem) a sleduji co kdo odpovídá a tím se to učím.

Jsem z nutnosti velmi opatrný, protože kdykoliv jsem se pokoušel být razantní, výsledky se blížili katastrofě (ale všiml jsem si, že stejným lidem se dějí stejné věci. Určitě jsou bytosti, které mohou být razantní a pokud s nimi souhlasím, že jde o správnou věc, přeji jim úspěch).

S tím dorazit souhlasím je potřeba se naučit dotahovat do konce, protože špatný konec a všechno úsilí je zmařeno.

Ale například Gandalf nechal Gluma v příběhu (v knize) pán prstenů žít i když ho mohl zlikvidovat, nevěděl proč měl pocit, že musí sehrát ještě nějakou úlohu. Sílu prstenu nemohl přemoci ani Frodo a vzdát se ho a tak zasáhla náhoda a Glum sehrál svoji roli (svému osudu stejně nemohl uniknout, přiklonil se na začátku ke zlu a následky byli pro něj strašlivé lze s ním mít soucit, ale ne jakékoli slitování). Poznámečka: "Sauronovo oko" je jednodolarovce :)

Nesmíme mít slitování se zlem (stejně jako s virem, ale vždyť je to taky "život", jenže v tomhle případě zničí všechny a pak sám bez hostitelů zahyne). Ale nejdříve si musíme býti jistí tím co děláme, protože způsobené křivdy by nás zpětně dohnali nebo kdyby jsme byli slabí a prohráli. Do boje je výhodné chodit při velké převaze, když to lze, pak budou ztráty na obou stranách minimální.

Přidat nový příspěvek