Re: Re: energo-penize

Oracle 911 | 10.01.2015

Myslím si, že rezervná mena bude emitovaná nejakou BRICS bankou a bude krytá zlatom (štát časť svojich zlatých rezerv dá banke a dostane naspäť zlaté certifikáty aby systém bol likvidný) a meny štátov budú kryté vyrobenou energiou (papier sa dá emitovať do nekonečna, ale jej krytie jednotkou energiou potom poklesne). Aká energia?

Mám vážne výhrady voči elektrickej energie, sú k tomu 2 hlavné dôvody:
1) V súčasnosti väčšina elektrickej vyrobenej energie je derivátom tepelnej energie vznikajúcej v tepelných elektrárňach spalujúcich nejaký neobnoviteľný/pomaly sa obnovujúci zdroj ako zemný plyn, uhlie, ropa a sem sa dá prirátať aj štiepne palivá.
2) Nákladná doprava ktorá tvorí asi 50% ekonomickej aktivity je závislá od tepelnej energie, spaľovací motor je tepelný stroj.

To znamená, že systém by mal zohľadniť tieto skutočnosti. Z čoho logicky vyplýva, že treba zrátať priemyselne vyrobené teplo (teplárne sa nerátajú)+teplo z nákladnej dopravy (aproximovať sa dá zo spotreby nafty)+energia z obnoviteľných zdrojov, v čom sa to bude rátať je principiálne jedno ja som za J ale aj MWh alebo aj kWh je použiteľná.

Nezabúdajme, že väčšina krajín je importérom energetických nosičov, takže odpadá poistka proti zbytočnému spaľovaniu, dôjde k decentralizovaniu výroby, rozvoju obnoviteľných zdrojov a ďalších pozitívnych dopadov ktoré som nevymenoval.

Přidat nový příspěvek