Re: Re:

jardob | 14.01.2015

Máš pravdu v tom, že článok nie je písaný dostatočne všeobecne, ako bývajú materiali VP, ale opísuje len uzke spektrum ľudí.. Mňa zaujal a preložil som ho, lebo ho VP zverejnil na svojej stránke Zakon Vremeni..
Osobne som to pochopil tak, že autor "negatívne nastrojenými ľudmi" myslí bežných pesimistov. (Nie klinické stavy ako depresia alebo psychopacia, kde psychologický prístup neprinesie žiadny výrazný výsledok). Človek pesimista, má šancu opraviť svoje stereotypy správania a vnimania sveta.
Dobré vzťahy s blízkymi je len časť toho čo tvorí našu harmoniu a šťastie. Vnútorné šťastie podľa mna skôr pramení zo správneho postoja k sebe a svetu, chápania objektívnych javov a schopnosti sa zladiť s božím zámerom...
Čelenie ľudom s všeobecným pesimistickým vnímaním sveta, je tiež len jedným zo spôsobov (ako čelenie rôznym životným okolnostiam a situáciam) ako objavovaťnedostatky v svojej psychike a mať tak možnosť pracovať na sebe - to všetko na ceste "stať sa Človekom". Nejde o jednostranný ale vzájomný proces. Aspoň tak to vnímam ja.

Přidat nový příspěvek