Re: Re: Re: Brilantní

Pavel | 09.01.2015

Se vším souhlasím a děkuji za reakci, která mně obohatila. Význam slova dobrota jsem v předchozím svém příspěvku postavil takto dobrota = dobro = správný. Spíše bude slovo dobrota obecně vnímáno jako "být hodný". Po reakci popolvára jsem si uvědomil jak zásadní je míra při řešení čehokoli.

Nalézt správnou cestu jak ven z negativity vlastní i cizí nemusí být snadné (děkuji za postupy zde uvedené). Zde tedy přichází ke slovu míra. Osobně řeším rozhodnutí boj nebo útěk (poměřuji pozitivitu, kterou mám k dispozici s tou kterou si přeji překonat). Když jsem nabitý a čerstvý a vidím, že negativita se teprve rozjíždí, tak jdu do boje a většinou zvítězí pozitivita. Když vidím, že na to nemám, tak se vyhnu se a uteču a nebo zatnu zuby a nejdu do sporu, když není kam utéct. Mám však skvělé zázemí, že jsem část dne o samotě a jsem takto šťastný (je to jeden díl štěstí druhý je ten co je popsán v článku, že jsem často s lidmi, kteří jsou víceméně pozitivní a potvrzuji je to štěstí). A tak nikdy nejsem negativnímu působení vystaven trvale, ale ve svém okolí takové případy pozoruji.

Přidat nový příspěvek