Re: Re: Minské dohovory

Vasiľ | 31.12.2014

Vďaka, Oracle aj Irena za pekné odpovede.


Azda by som doplnil ešte jeden môj vhľad:

Pekne tu vidno, ako GP dokázal aspoň čiastočne eliminovať deštrukčné snahy USA vo vzťahu k projektu ukrajinizácie Rusi. Lukašenkova pomoc extrémistom nemusí byť ani tak vecou nátlaku USA, ako skôr vecou odobrenia od GP. Samozrejme, nátlak USA na Lukašenka isto je, no záleží na uhle nazerania na vec. Z pohľadu USA ide o presadzovanie "národných" záujmov, no z pohľadu GP sa USA stali iba nástrojom nátlaku na Lukašenka, aby pracoval na udržaní stabilnej fašistickej vlády a stabilnom predĺžení projektu ukrajinizácie. V súvislosti s tým by som spomenul aj Fica, ktorý reverzom plynu tiež pomohol predĺžiť zachovanie čo najdlhšej fašistickej vlády na Ukrajine, ktorú GP potrebuje (ešte mnoho desaťročí). Fico sa mi zdá tiež ako človek GP.

No čo som chcel povedať - plán B USA vyvolať vojnu o niečo neskôr po preskupení síl mohol byť vnuknutý od GP. Je to možno jediná šanca pre GP zachrániť projekt ukrajinizácie. Samozrejme, odvrátiť svetovú vojnu je prednejšie, no dá sa jej vyhnúť potopením USA.

Ide teda o to, aby USA existovali akurát dovtedy, kým sa stihnú fyzicky postarať o stabilitu projektu ukrajinizácie a v okamihu, keď sa rozhodnú prejsť do fázy vyvolania veľkého konfliktu, budú musieť byť zničené. Čiže GP potrebuje USA ešte nejaký ten čas, možno až roky a potom ich potopí. Problémom GP v tejto veci je však:
1. Chyby v riadení USA zo strany GP
2. Vstup Ruska do hry.


Ruku do ohňa za tieto úvahy nedám, no GP by som v tejto hre určite nepodceňoval.

Přidat nový příspěvek