Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Několik tézi z konference Putina

ТаuRus | 20.12.2014

Ahoj, Luxi.
Díky za odpověď. Ty věci, o kterých píšeš si já uvědomují.
Ale dovolím si tě v některých bodéch, co se ruských reálii tyče, nejdříve trochu poopravit.
Třeba otázka rodin a sirot. Už před pár léty se rozjel prográm podpory rodin s dětmi - školky, byty soc. dávky a máteřský kapitál, který se ročně valorizuje a dnes činí něco přes 400tis. rublů (při narození 2. dítěte v rodině). Zároveň se rozjel prográm - "žádné děti nebudou v dětských domovéch", který už přinésl výsledky. V současné době činí počet "volných" děti k adopcí nebo do pěstounské péče 88 tis.,
což je stav v přepočtu na počet obyvatel, lepší, než v ČR (asi 10 tis.) a už vůbec se nedá srovnávat s poválečným obdobím.
http://www.usynovite.ru/db/

Podobné je to i s alkoholem a narkomanii. Podle statistik je Rusko na 4. místě po Lotyšsku a všichni ostatní v Evropě ho těsně následují. Což nechci říct, že je to hezké místo, jen opravují nálepku - co Rus, to alkoholik, ze které sleduje - co evropan, to abstinent.:)

A dále. Já přece netvrdím, že Rusko je řízeno perfektně. Bavili jsme se o osobě Putina a jeho možnostéch řízení v systému, který Rusku a i celému světu navázala cizí mocnost a GP.
My se můžeme bavit o tom, nakolik byly kroky Putina včasné nebo přicházely se zpožděním k tomu, aby ten systém začal měnit. Nakolik je míra chápání obyvatelstva je na takové úrovní, aby ty kroky byly prověditelné. Nu přece nebudeš povídat, že Putin mohl už v roce 2000 začít provádět revoluční změny. Když se budeme dívat z uhlu pohledu, že každá krize státu je kríze řízení, tak v tomto ohledu jeho vládnutí doprovázely kríze neústale. Když se podíváme zpětně, tak přece jen zjistíme, že vede zemí k určitému cíli. A jestli stojíme na prahu změny systému a nastartování projektu "ruské globalizace", tak v tom je také snad i zásluha Putina, ne?
Úroková míra se mi také nelíbí. Ale zdá se mi, že Putinovi zrovna teď se povedlo ve vražedném systému s použitím zbraně nepřítele, protlačit něco, co nás opět posune o krok dál. Uvidíme za pár měsíců, jestli je to jen mé zdání.
Jinák, mě moc potěšilo, že i VP SSSR cítí důležitost momentu a rozhodl se Putinovi pomoct.
Jefimov ve videu:
Российский Разлом и Концепция будущего

http://politikus.ru/video/38468-rossiyskiy-razlom-i-koncepciya-buduschego.html

Takže, pokud shrneme. V zásadě si ani neodporujeme. Je třeba měnit systém. Ale provést se to musí takovým způsobem, aby v podstatě užitečné kroky neuvrhly svět, ani Rusko do ještě hlubší kríze nebo nedej bože konfliktu. A v tom, jako stratég, má Putin mojí důvěru.



Přidat nový příspěvek