Re: Re: Re: Několik tézi z konference Putina

ТаuRus | 19.12.2014

Napsál jsem ti odpověď také dříve, než jsem viděl druhou část tvého příspěvku.:)

Luxi, nesoudíme den před večerem. Porovnávat úrokové míry EU a Ruska není zcela košér. Jedny jsou vasalové, druzí jsou kolonie. Jedny mají právo vlastní emise, druzí ne. A navíc jsou ve válce.
17% úroková míra je mimořádným, dočasným opatřením, aby nedošlo ke znehodnocení ruble, zastavila se panika a nerozpustily se státní rezervy. Navíc tato míra je pro banky a občany, kteří půjčují si peníze na krátkodobé účely (spekulace). Pro podníkatelé a dlouhodobé úvěry se úroková míra nezměnila. Dokonce existuje státní prográm, kde je míra ještě nížší, ale tam se musí prokázat, že je ve státním zájmu. Mně se také nelíbí podřízenost CB, ale za těchto podmínek dělat průdké pohyby a měnit ústavu je ještě větší riziko.
Kupodivu, tato úroková míra hraje v některých věcech na ruku ekonomice - prodražuje odtok kapitálu na západ.
Navíc, je to snad i jasné, že útok na rubl, bylo jakousi "trestní výpravou" za pokus Ruska imitovat vlastní měnu na základě svých hodnot - akce Rosněfti v obchod dolaru.
Rusko se stává nezávislým emisním centrem
http://miera.cz/viewtopic.php?f=2&t=95

Za ruble, které přitekly do státní pokladny, Rusko skoupilo další akce domácích podníků. A navíc, někdy se těch dolarů zbavit musí, co nejvyhodněji,než to začne dělat každý... Nákup amerických dluhopisů (také daň) se snížuje. Za tento rok Rusko naopak se zbavilo dluhopisu, Čína s Japonskem musely navýšit nákup.
Ke konci roku příjde čas na placení daně do rozpočtu, ta se platí v rublech. Kdo hrál na spekulací, bude muset opět ruble nakupovat, se ztrátou. A kdo ví, co příjde začátkem příštího roku?
Nevidím známky toho, že Putin se hodlá nějak vzdávat.

P.S.Stalina nikdo povinně nekritizuje. Naopak, mluvil jsem se ségrou, která byla vůči němu velmi kritická, tak v posledním rozhovoru mi řekla, že v souvislosti s výročím jeho narození (135), televize odvysílala několik dokumentů, které její názor napravily.
Všechno jde "tichoj sapoj" i v tomto směru.:)

Přidat nový příspěvek