Re: Knowledge itself is power...

jardob | 14.12.2014

Zdravím Lux,
rád čítam tvoje texty aj keď sa ozývaš veľmi zriedka. Vďaka za korekcie ohľadne niektorých termínov. (démonický typ psychiky a pod.) Osobne sa nerád púšťam do debát o histórií, je to tenký ľad a závisí to od dôveryhodnosti zdrojov a veľkosti vyskladanej historickej mozaiky jedinca. V mojom prípade o Esejcoch mám informácie iba od VP a knihy "Kľúč k Chíramovi". Ale mám za to že historický Ježiš sa pokúšal opraviť "hebrejský projekt", zmeniť vektor myslenia s tendenciou, že sa toto myslenie môže preniesť aj na iné národy (Samaritánka čo hovorí o psoch a omrvinkách pod stolom). Konieckoncov GP tým že vytvoril pseudokresťanstvo, vytvoril ďalšiu novú koncepciu ktorá mala príznaky globalizácie a úspešne šírila davoelitarizmus za pomoci kolonizácie nových cudzích národov.

Ohľadne Číny a Ruska, to o čom píšeš, s tým samozrejme súhlasím, ale vidno že sme sa nepochopili prečo som hovoril o tomto modeli. Celá tá úvaha bola o možných trendoch vývoja z pohľadu akoby GP a tiež z pohľadu šírenia KOB. Isteže možných potencionálnych scenárov je viac a ktorý sa naplní záleží od mnohých faktorov. Teraz nejde ani tak o to, že v krajinách je zlá alebo horšia forma davoelitarizmu, v prípade úspešnosti KOB sa tento stav môže z dlhodobého hľadiska ľahko zmeniť a dúfam že sa tak aj stane. Ide skôr o to, že súčasné Rusko v podobe Putina nebráni rozvoju KOB a dokonca to vyzerá že v mnohom sám koná podla týchto princípov a šíreniu koncepcie napomáha. Ak by sa RF nechala zlomiť či už USA alebo Čínou, Rusko by sa priblížilo občianskej vojne, bolo by oslabené a rozdrobené na mnoho malých štátov. Myslím že ako jeden veľký celok, spolu ruskou mentalitou má pre rozvoj KOB a jeho vplyv na zvyšok sveta oveľa väčší potenciál. Tým že momentálne sa Čína stavia ako partner Ruska mu v tom pomáha a pomáha aj šíreniu a aplikácií KOB aj keď si to sama možno vôbec neuvedomuje. Bez ohľadu na to aký systém dnes v Číne panuje, v budúcnosti ju čakajú zmeny systému, a to konkrétne buď to bude metamorfóza pod vplyvom KOB, alebo to bude metamorfóza pod diktátom GP. A o tomto som písal, nie o tom čo je tam teraz, ale o možných trendoch a zmenách.

Viem že máš veľké predovšetkým historické znalosti, mňa by osobne zaujímala tvoja prognóza možného vývoja z dlhodobej perspektívy, z pohľadu boja koncepcií.. Ak by si mal chuť niečo také napísať, budem rád. Vďaka.

Přidat nový příspěvek