Re: Přístup k věci

jardob | 13.12.2014

Vďaka Pe-tri za názor. Veď o to ide, akousi analógiou tandemovej spolupráce (formou diskusie) môžeme naše úvahy otesať, doplniť, vyčistiť, upresniť a pracujeme tým zároveň aj sami na sebe..

Čo sa týka matričného riadenia, zatiaľ som do toho len nakukol, nie som v tom dostatočne zorientovaný, je to dosť zložitá téma. Ale ako vidím na diskusií viacerí si všímajú číselné ale aj slovné Miery.

Vyššie uvedená analýza, síce nie je dostatočne všeobecná, a chýba jej mnoho detailov a premenných, ale snažil som sa vzhľadom na objem mne dostupných informácii a poznatkov premýšľať nahlas a ukázať jednu z možných dlhodobých variant scenárov.
Myslím že z hľadiska GP, ide v prvom rade o udržateľnosť davoelitárneho systému. Boj o energie pravdepodobne hrá až druhoradú úlohu (krátkodobejší horizont) a tá je realizovaná nižšími elitárnymi štruktúrami v systéme pyramídy. Ono zmena sídla nie je sama o sebe ani tak dôležitá, je to len sprievodný jav, aby sa GP nenachádzal tam kde práve prebieha čistenie a staré koncepcie aby mohli upadnúť do zabudnutia. Z pohľadu NWO, GP už Ameriku aj Európu má tam kde ju chcel mať, a rozbitie starých štruktúr, mocností, uvedenie krajín do hlbokej sociálnej, politickej a ekonomickej krízy na tom nič nezmení. Je to ako zakonzervovanie krajín v oslabenom stave kým sa poráta so zbytkom sveta. Osobne sa domnievam že logistickú stránku veci už má dávno vyriešenú, mal na to dobrých 20 rokov, Čína už má status ekonomickej veľmoci č.1 a iste už stihol aj pripraviť základ pre novú ekonomickú aj ideologickú elitárnu štruktúru ktorá ešte neukázala svoju tvár a na ktorú príde rad v úlohe svetovej obnovy z hlbokej celosvetovej hospodárskej krízy ktorá môže ešte nastať. Úlohou sídla je predovšetkým diskrétnosť a vojenská bezpečnosť-neutralita. Mohla by to byť a teoreticky môže hociktorá iná vyspelá krajina na východnej pologuli, pri tom Čína a Hongkong môže slúžiť iba ako výkonná a podriadená periféria, podobne ako to bolo v prípade USA. To ale nemení problém, že aj keby Čína nebola primárnym sídlom ale nižšou výkonnou perifériou, tak bude musieť ukázať svoju vnútornú odolnosť, a dať prednosť ľudskej koncepcií a ne-davoelitárnemu, Ľudskému stroju psychiky. Ak má KOB v budúcnosti obstáť. Ak Rusko-Čínske partnerstvo obstojí a vydrží, tak problém bude mať GP a pravdepodobne skončí.

Přidat nový příspěvek