Re: Důkazy

udo | 09.09.2014

Potom je to asi nedorozumenie Ivka.
Čo chápete pod termínom "dôkaz"?

Ja pod tým chápem nejaký "fakt", no nie fakt "holý"
Vieme, že každý "fakt" môžeme intepretovať rôzne,
v rôznom kontexte, kde môźe mať dokonca
i opačnú vypovedaciu hodnotu..

Toľko k praktickej filozofii, jurisdikcii..,
ktorá o.i. hovorí, že subjektívne spochybniť môžeme
v zásade čokoľvek, ak chceme.

T.j., ak našim cieľom nie je metodické(systematické)
hľadanie objektívnej reality-teda objektívnych socio-naturálnych pravidiel, procesov vyvoja, a snažíme sa z nejakého podvedomého a/alebo vedomého dôvodu negovať, popierať, spochybňovať akúkoľvek formu a obsah ich existencie.

Teraz k technickej(gr. "praktickej") stránke:

Priznám sa, že tu nechápem zasa asi ja Vás..
Pre mňa, keď je niečo z našej dnešnej technologickej stránky nereálne, no napriek tomu vidím, že to niekto kedysi veľmi, veľmi dávno evidentne dokázal, pričom to dokázal opakovane, t.j. riešiť rôzne veľmi odlišné technické výzvy, ide o ťažko spochybniteľný objektívny dôkaz existencie minimálne v niektorých(nie nepodstatných) aspektoch civilizácie vyspelejśej.
..a nie len o jedinečnú, či sporadickú indíciu nejakej zanedbateľnej pravdepodobnosti danej hypotézy, ak chápete..

re: únik z Matrixu
Ako sme sa uź bavili, na to bola dlhodobo vyvíjaná napr. KSB/DVTR.
Síce nedokonalá, no dostatoćná, aby sa mohol v podstate ktokoľvek bez nejakých guru, kňazov, či vodcov pokúsiť stať viac Človekom.

Pýtate sa, čo je to Človek?
To sme tu rozoberali často a je to v spomínaných materiáloch tiež zatiaľ snáď dostatoćne podrobne definované.

Spomeňte si pritom na starú príhodu o DioGénovi, čo určite aj Vám učiteľka hovorila na Základnej škole pri hodine dejepisu..
..alebo staré sedliacke príslovie:
"Všetci sme síce ľudia, no nie každý je Človekom"

Ok, na tomto mieste sa algoRytmus zacykluje rovnakou otázkou,
aby sme zvládli daný level a pohli sa v špirále vývoja ďalej po jeho absolvovaní..

Bonne chance Ivette!

Přidat nový příspěvek