Re: Re: Nadčasová filozofie

Zdeněk | 07.09.2014

Zřejmě jste mě nepochopili. Větou: "ještě nezapadá slunce nad Atlantídou" mám na mysli jak dopadla. Je to přirovnání k současnému stavu vývoje civilizace. Existuje nebezpečí další apokalypsy, podobné té atlantské.

Vůbec nemám na mysli duchovní odkaz původní Atlantídy o které se zmínil Zaznobin. Byla plná násilí a nemilosrdného diktátu elity. Podobně i v dnešní společnosti je NWO je její bratranec.

Moje vyzískané převědčení patří Védám a to indickým a ruským.
To, že i akademicky vzdělaní lidé západní provenience tuto filozofii neznají, je faktem a velkou chybou .Názorně to jde vidět k čemu se anglosaská akademická obec přiklonila při studiu sánkhjové filozofie. Zvolili si podvodníka, který se také nazývá Kapila jako původní autor této filozofie. Z toho důvodu je filozofie Anglosasů cilizaci přímo nebezpečná.

Pravá sánkjová filozofie poskytuje výčet zákonů vesmírného vývoje na základě racionální analýzy. Entymologický význam slova sánkhya je "TO,co dává jasné vysvětlení prostřednictvím analýzy hmotných prvků." Z filozofického hlediska se tohoto slova používá proto, že sánkjový systém předkládá analytické poznání, které člověku umožní rozlišovat ducha od hmoty.

Skutečná věda je ve Vedách. Ty obsahují usměrňující pravidla poznání, které se vztahují na nauky sociální, politické, náboženské, hospodářské, vojenské, lékařské, chemické, fyzikální, a metafyzické, jakožto na vše, co je nutné k zachování těla a duše pohromadě.

Naproti tomu materialistiká věda mění svoje spekulace, které nazývá různými jmény, každou generaci. Na příklad nesmyslná Darwinova teorie vývoje, nebo psychoanalýza Sigmunda Freuda. Podobné je to i v oblasti astronomie, kde vyvíjející se vědecké poznatky materialistické vědy nás posouvají k objevům , které védská astronomie popisuje tisíce let před naším letopočtem.

Přidat nový příspěvek