Re: Re: Re: Re: Vyšetrovanie Rakovského

Pe-tri | 20.08.2014

Ahoj Lin, jen dvě poznámky k věcem, kde se dle mne velmi pleteš.

1. Cituji: "Apoštolové (přímí učedníci) sami často nechápali, co jim říká - tak co mohli předávat dál? A jak mohl interpretovat budoucí evangelista, co "se jen učil" od apoštola, který sám pochopil jen z části svého učitele? ".
Doporučuji tuto tezi znovu promyslet jako naprosto zavádějící. Jsem toho přesvědčení, že apoštolové byli naprosto v obrazu ohledně Ježíšovy mise. Samozřejmě texty evangelií jsou druhá věc, ale teď je řeč o stavu vědomí Apoštolů a ne o biblických textech. Mimochodem Janovo zjevení velmi doporučuji ke studiu. Patřil k vysoce zasvěceným jedincům a naprosto nepřipadá v úvahu, že by nevěděl o čem mluví.
2.
Cituji: "Postrádám zdůraznění, že JK nepřinášel žádné "nové náboženství", "novou víru" nebo "revoluční vztah k Bohu". On byl poslaný jen k určitým lidem a hlásal jim to, co jinde bylo vžité, byl to fungující způsob života."
Tohle je opět dle mne opět ukázka naprostého nepochopení mise či smyslu Ježíšovy mise (omezování působení jen na jevreje). O této Jeho Misi je naprosto nezbytné se nechat kvalifikovaně poučit (všimni si - nebývám často kategorický jako v tomto případě) a teprve potom vynášet úsudky. Je dle mne životně důležité přijmout za svůj Kristův princip. Je to ještě důležitější, než, ze sebe dostat princip Luciferův.

Mnou dva výše zmíněné omyly si troufnu tvrdit koření v samostatném nepochopení Kristovy doby a jeho poselství a tudíž i přejatém přístupu k této problematice od někoho, kdo buď sám nic nechápal nebo úmyslně mátl lidské poznání (Luciferský vliv).
Samozřejmě nikoho nechci přesvědčovat aby přejal moje pojetí, jen chci inspirovat k případnému hlubšímu zamyšlení se nad touto problematikou.
P.
Ps. Promiň, ale z titulu svědomí jsem musel zaprotestovat:)

Přidat nový příspěvek