Re: Re: Dobře, že se informace šíří

Lin | 17.06.2014

Díky moc za odkaz na "Šášu". Vyslechla jsem si a dost mě zarazilo jeho tvrzení, že "válka je dobrá k tomu, že umožňuje přijímat rychlá rozhodnutí". Takže vzhledem k charakteru osoby, která tuhle podivnost řekla, je to, co tě napadlo, velmi reálné. Už samotný fakt, že pachatel genocidy je poradcem Kyjeva.
Ostatně - napadlo mě to taky a to v souvislosti s rozporem, co Kyjev hlásá a co dělá.
UA je podle průzkumů dost bohatá na suroviny - a hlavně ten prokletý břidlicový plyn (ten je v podstatě v oblastech, kde se bojuje a území již má být dle zpráv pronajaté americkým koncernům na 50 let). Obama sice nejprve sdělil, že USA nahradí Evropě ztrátu dodávek, pokud nebude s Ruskem obchodovat, ale... nyní už zase říká, že si "Evropa musí pomoci sama a hledat zdroje doma".
Takže - co s těmi lidmi, kteří tam žijí? Dobrovolně by opustili? A kam je tak nahonem přesídlit, když podle plánů už měly probíhat přípravy na těžbu?
Pro choré mozky oligarchovského typu je nejrychlejším a nejlevnějším řešením vybít a vyhnat.

Přidat nový příspěvek