Re: Re: Re: Re: Díky za článek

Lin | 10.05.2014

Jardo - těžká otázka a ještě těžší odpověď.
Jde totiž o velmi vysokou "hru".
Dle mého chápání (na základě toho, co jsem kde pochytala) šlo skutečně o pečlivě naplánovanou operace "false flag". Účelem mělo být vyvolání bitky (a možná i toho šíleného pogromu) tak, aby naoko šlo o boj mezi "cherojami" a federalisty. Mělo být "prokázané", že za federalisty na východě UE stojí "ruské síly" - hlavně ruští nacionalisté - a že tito jednají velmi krutě.
Spousta materiálů byla natáčena za tímto účelem - jako "svědectví pro Ukrajinu" - ovšem s tím, že tito "dokumentaristé" věděli, k čemu dojde (tedy - k provokaci, o pogromu asi tušil málokdo). Jak už tu bylo popsáno, např. snímky ze střechy vzdálenější budovy (záběry jsou zde na začátku toho videjka) jsou profesionální a kameraman moc dobře věděl předem, kde k čemu dojde, takže zaujal to nejlepší místo (mimochodem - jak mohl,vědět, že se dav, bojující úplně někde jinde, "pohne" směrem k Domu odborů?)
Zranění "cherojů" byla skutečná, ale i taková, o kterých se píše v článku. Kvůli "dokumentaci o krutosti" bylo nutné tohle divadlo. Těch obvázaných skupin tam bylo povíc (všimla jsem si - dle fotek i videí). Jenže v jejich uveřejňování je tak trochu zmatek... a nedivím se mu, protože fakta a nové informace (popř. záběry) vyplouvají na povrch dosud. Už jsem zaregistrovala, že tatáž fotka byla zveřejněna jak s popiskem "oběti z řad federalistů", tak s popiskem "zbití majdanovci".
Takže - pravda, že opravdoví federalisté z DO byli zatčeni a převezeni do vazyb na milici, také obviněni z "vyvolávání nepokojů a násilí". To je fakt - o tom i sami vypovídají. A tito byli o dva dny později "davem" Oděsanů vysvobozeni.
Fakt je, že tam zahynul poslanec UE - tedy legitimní představitel vlády.
A faktem také je, že v budově operovaly nejméně dvě skupiny. Jedna už tam byla předem a druhá šla filmovat a "čistit prostor".
Ta první skupina se "vypařila"... tj. zmizela v chaosu a zmizela i z Oděsy.
Jinak, Jardo - četla jsem i velmi zajímavou "zpověď" jednoho oděsského "majdanisty" - prostě člověka z druhého tábora. On se sám neúčastnil (byl s rodinou "na dače") a o událostech se dozvěděl až v noci - od svého kamaráda - federalisty, který přežil skok z DO a volal mu - "můžeš pomoci? mám zlomené nohy, vezou mě do nemocnice".
Text byl pro mě obrázkem toho "zmatku v hlavách" a také obrázkem prvního střetu s krutou realitou...

Přidat nový příspěvek