Re: Re: Rusko musi, Putin by mel atd...

Daniela I. | 05.05.2014

Kto by mal požiadať RF o pomoc a ochranu?
Myslím, že to bude legitímny prezident Januk + nejaký veliteľ formujúcej sa novej UA armády.

Či by RF vstúpila na územie cudzieho štátu?
Spomeň si Lin, UA z hľadiska medzinárodného práva nemá vytýťčené štátne hranice s RF, Moldavskom a Bieloruskom. Hovoril o tom Pan Ki -Mun (OSN) i kazachstánsky prezident Nursultan Nazarbajev. Čiže UA má len vnútorné administrtívne/správne hranice v rámci bývalého ZSSR a je v podstate súčasťou RF ako právneho nástupcu zaniknutého ZSSR.

Napadla ma ešte jedna vec, a to je z môjho pohľadu ďalší tromf v rukách RF. Jedná sa o zmluvu uzavretú medzi RF a UA o umiestnení Čiernomorskej flotily na území UA. V jednom videjku Pjakin poukázal na bod 7. tejto zmluvy, podľa ktorého RF môže zasiahnuť na KTOREJKOĽVEK časti územia UA, ak RF usúdi, žeby MOHLI BYŤ ohrozené jej záujmy.
Teraz prebieha zasadnutie BR OSN, a to by bol poriadny gól, keby Čurkin tieto skutočnosti vytiahol na Svetlo Božie práve na tomto zasadnutí.

Inak súhlasím s tvojim názorom, ktorý je uvedený nižšie "... proč Putin nemůže poslat vojska".
No a popolvár, ten mi zas urobil výmet mozgu :-))). Možno by som použila iné slová, ale obsah-význam by bol podobný.

Přidat nový příspěvek