Re: Re: Re: Re: Vývoj

Miki | 23.03.2014

Pre:Jan :-)
Neviem či myslíme obaja to isté.... ale skúsim k tej závislosti GP na civilizácii...
Už som tu veľaraz nahryzol tému o "produkovaní myšlienok" a tým súvisiace tvorenie energie - dobrej, zlej(pozitivna, negatívna). Známe civilizácie dnešného veku (nám známeho) t.j. cca 5000 rokov dozadu pracujú na princípe strachu (z niečoho - vojny, hladu, bohov.....). Kresťanstvo ako také rozšírilo svoju pôsobnosť s "objavením" Ameriky Kolumbusom a následne prienikom aj do Azie. Vždy ma zaujímalo prečo produkuje misionársku činnosť(?) medzi "zaostalými " kmeňmi ktoré boli (sú aj dnes) spokojné, prinieli im "vieru" a "civilizáciu" s bonusom chorôb a problémov našeho spôsobu žitia... (A práve teraz mi dotoho "skočil" obraz dnešného USA, ktoré "šíri demokraciu" po celom svete - príde mi to ako paralera s misionármi...) Príde mi to ako "posielanie strachu " (alebo skôr emocií) na nejaké "konkrétne miesto". Domorodci sa tiež boja (teraz mám na mysli juho afrických Krovákov - neviem prečo :-) vraj sa ich spôsob života nezmenil 25 000 rokou) ale je to realny strach priamo pri "čine" (ked natrafi na leva...) nie ako u nás umelo živený méédiami...
Ovládanie davu za pomoci strachu je jedna z možností (nedokonalá...), ale bude za tým aj nejaký skrytý "bonus" čo ak je to tak, že produkované emocie sa niekde zhromaždujú, triedia a slúžia k "niečomu"??? budovaním strachu sa to "niečo" posiluje a preto sme "tlačený" k nenávisti a iným "chrumkavím"
emociam???
Ale to už som asi zabrúsil k mimozemskému pôvodu GP... (na druhú stranu, ked priznávam existenciu HNR, tak musí byť.... :-) )

Přidat nový příspěvek