Re: Re: Druhá strana mince

Pe-tri | 13.03.2014

Ano, považuji za samozřejmé, že rozený stratég se prakticky plně orientuje v probíhajících vf dějích a procesech a jejich vzájemných provázanostech. Na rozdíl od méně kvalifikovaných, však je schopen vnímat jejich relevantnost právě ve vztahu k dominantním nf procesům a tak oddělovat zrno od plev (užitečnost od zbytečnosti či imitace) a činit validní rozhodnutí.
Další rovinou, kterou jsem měl na mysli pak je to, že je takového kvalifikovaného pracanta-myslitele nevhodné, pracovně zaměstnat vf činnostmi. Nebyl by na takové pozici - na svém místě, nebyl by na něm produktivní, spokojený, užitečný ani využitý ani vytížený. A jak správně píše Udo, myšlenka, že je to OK protože kariéra se dělá odspodu nahoru a to jak funkčně tak časově je čirá hloupost a nekompetentnost každého, kdo to prosazuje či aplikuje. Umět pracovat s psychologií lidí je důležité při tvorbě a optimalizaci týmových kolektivů, ve kterých je třeba lidí obou (všech) hlavních psychotypů (sTrojů psychiky). Samozřejmě dle povahy řešených cílů. Prostě nejen funkční, ale i psychologická sladěnost týmu je klíčem k jeho úspěšnosti. To by neměl dobrý manažer ztrácet ze zřetele.
Mimochodem v této souvislosti není úplně od věci znát alespoň základy psychologické astrologie. Je to bezesporu jeden z funkčních nástrojů, který tomu, kdo ho ovládá, výrazně pomáhá v práci s lidmi.
P.

Přidat nový příspěvek