Re: Nový životný štýl

Hox | 24.02.2014

Tu poslední větu je třeba chápat trochu jinak. Současný ekonomický marasmus je cíleně vyvolán umělým tlakem úžernického finančního systému, který tím, že je založen na půjčování peněz do existence, odsává ze systému prostředky přes úrok a složený úrok exponenciálně se zvyšující rychlostí. Pokud změnit řízení finančního systému a ekonomiky na nějaký normální systém namísto současného vražedného asociální mlýnku na maso (doslova), lze při současné úrovni automatizace naprosto bez problémů dosáhnout stavu, kdy k plnému zajištění demograficky podmíněných potřeb celé populace bude stačit v průměru pracovní doba 2-4 hodiny denně. ... při zachování a pro většinu zvýšení reálné životní úrovně a odstranění stresu, strachu o budoucnost atd.
V současném systému tak 60-80% "práce" (často nesmyslné z hlediska normálního pohledu, selského rozumu) jde čistě na hašení čistě virtuální dluhu, dluhu, na jehož počátku nebyla žádná protihodnota, jen kus papíru.
úrok nutí ekonomiky pracovat stále rychleji, aby systém nezkolaboval, přičemž ale smysluplnost konání je až na poslední řadě... už to dávno není o uspokojování potřeb, teď je to převážně o vytváření umělé poptávky nebo umělého deficitu... viz "kurvítka" v průmyslové produkci, a vše mnoho jiného, co i tady bylo nejednou probíráno.

Přidat nový příspěvek