Ad: Zmena scenára na Ukrajine

Jozef, Košice | 22.02.2014

Páni, scenár sa na Ukrajine absolútne nemení, stále je to boj zla proti dobru a chvála bohu dobro má stále navrch. Ak nechcel prezident Janukovič posilniť zlo - čo deklaroval vo svojom príhovore občanom - nič iné urobiť nemohol, než práve to čo urobil. Tých cca 5 000 zmanipulovaných ozbrojených zombií by z Kyjeva nedostal iným spôsobom, než použitím armády (>5000 mŕtvych priamo v Kyjeve ?) - čo mimochodom potvrdil aj poliak.
Rozhodnutie Janukoviča za danej situácie považujem za takticky aj strategicky najlepšie zo všetkých možných. Opozícia nie je schopná vykonať absolútne nič v prospech ukrajinského národa, ktorý to podľa mňa už začína chápať. A rusi konajú veľmi citlivo, premyslene a rozvážne. Klobúk dole. Tu som tiež presvedčený, že akékoľvek iné riešenie by prinášalo zo sebou priveľké riziká krviprelievania. A že v prípade potreby - zabrániť veľkým obetiam na životoch ľudí (možné zneužitie jadrových elektrární), použijú aj silové riešenie. V záujme zachovania života!
Všetko nasvedčuje tomu, že sily dobra zvíťazia (aj keby sa Ukrajina dočasne rozdelila). Som optimista.

Přidat nový příspěvek