Re: 11 minút video

Ferko | 23.02.2014

Pre mňa je dôležité trochu viac, nejaké presnejšie systémové kroky. To že sa kradne, to je jasné každému. Či už je to predražovanie štátny zakázok, rodinkárstvo atď. Aj ja chcem aby sa zrobil s neprispôsobivými občanmi poriadok, aj ja chcem zvýšiť zamestnanosť, ja tiež viem, že s rozpočtami samospráv a štátu sa nehospodári efektívne atď.
Ak už sme na tejto levaneťackej stránke, tak to zhrniem v jednej vete: Chýba mi v POZADÍ jeho prejavov nejaká ucelenejšia koncepcia.
Dosť mi vadí aj jeho blízke okolie, v ktorom sa roky pohybuje a to rôzny vyholený týpci (nehádžem ale všetkých do jedného vreca). Proste tá atmosféra vôkol neho. Ďalej jeho vyhlásenia(približne), že NATO je zločinecká organizácia, EU nás vycicava a zadlžuje atď., vo mne evokujú typy hnutí, ktoré fungujú systémom POSTAVME SA IM A BOJUJME S NIMI a nie AKO ICH PRETRANSFORMOVAŤ VO SVOJ PROSPECH(cieľový vektor). Nevylučujem, že boli doby, keď bolo potrebné bojovať., ale v dnešnej dobe tomu tak na Slovensku nieje. Už to tu bolo spomínané, že je potrebné bojovať (systematicky) v prvom rade za niečo a nie proti niečomu.
A ešte jeden môj názor (tak jemne zhruba zveličený): Ak by takýto človek vládol štátu pred 15-20 rokmi je dosť pravdepodobné, že by nás sem prišli zacháňovať(bombardovať) hoši z NATO.
Ale nechám mu čas. Veď každý sa v priebehu života rozvíja a skvalitňuje(mal by) svoje chápanie.
Môžem sa v jeho hodnotení mýliť. Preto ma teší, že sú tu rôzne názory. Teší ma, že sa tu ľudia snažia konštruktívne zapájať do diskusie. Teší ma, že sa tu spoločne tvorí čoraz kvalitnejšia analýza celkového obrazu sveta.

Přidat nový příspěvek