Re: Re: bitcoin

Hox | 02.01.2014

bitcoin je nepoužitelný jako náhrada měny obecně, právě z toho důvodu, že jeho množství nelze měnit podle potřeb ekonomiky. V tom je zásadní nepřekonatelný problém, a proto nikdy nebude více, než doplňkovou kryptoměnou která si najde svou "niku" v ekonomice a jak jsem psal, už dnes je vidět, že prevážně se používá na nákup drog na černém trhu. Pád kurzu po zavření SilkRoad je fakt, nikoliv doměnka.
Nač vymýšlet komplikované nepoužitelné (masově) schémata typu bitcoin, když jediné co stačí je odstranit z dnešních měn zatížení úrokem a předat emisi státům ve vztahu k energoinvariantu tak, aby množství měny vždy odpovídalo reálným potřebém ekonomiky?

Peníze by měly být informace o hodnotě, nic více. Jakmile peníze dělají peníze (samy od sebe, bez produktivních investic), je to destruktivní pyramida. Ne nadarmo byl úrok smrtelný hřích. Bitcoin je podobný, jen to neřeší úrokem, ale zhodnocováním. Mám velký problém s tím, pokud někdo v roce 2009 pustil na pár měsíců PC dříve než ostatní, může do konce života nehnout ani prstem a jen spotřebovávat plody práce ostatních. Funkční finanční systém takové spekulace umožňovat nemůže.
Ten údaj o 1.5 (nebo 2.5) milionu bitcoinů v držení Sakamota, nebo jak se jmenuje, jsem viděl v jedné analýze. Je hodně nepravděpodobné, že odolal možnosti takhle "vydělat".
Není to o "zbytečném odporu", ale o chápání nedostatků ... ať každý používá, co je mu libo, nic proti tomu nemám, ale dlouhodobě větší potenciál než spekulace a černý trh tam nevidím.

Přidat nový příspěvek