Re: Re: Re: Každý systém ....

popolvár | 31.12.2013

Bitcoin... raz som sa pustil do studovania materiálov ohladom bitcoinu, potom som to nechal tak, takze moje poznatky ohladom bitcoinu sú neucelené...
Avsak, co som si zapamätal (ak chybne, tak prosím, opravte ma):
1. uvazuje sa, ze "emisia", pocet bitcoinov bude obmedzený a nebude sa navysovat. Cize, kto do toho nevstúpi do urcitého casu, tak je "mimo hry" - tým pádom to nemôze byt aspirant na globálny zmenný prostriedok, ale len moznost urcitého okruhu jedincov ako uniknút zdanovaniu, exekúciam a do urcitej miery ignorácia, ci sabotovanie fiat money. Ale neviem o tom, zeby som si s bitcoinom mohol kúpit chleba, atd.
2. naviazat lokálne meny na bitcoin, ako celosvetový zmenný prostriedok? Co to je vlastne bitcoin, je to nieco virtuálne, nieco co vzniklo z coho? Co reálne, "hmatatelné" je za tým?
3. v súvislosti s bodom 1 (obmedzené mnozstvo) bitcoin nemôze reálne zodpovedat a plynule nadväzovat na potreby ekonomiky.

precítal som si dost vela rôznych názorov na vselijaké meny, zúctovacie systémy, lokálne meny, atd... zlatý standart...
Zatial výhladovo na aktuálne problémy s existujúcimi fiat money a potrebami ekonomík, jak celosvetovej, tak lokálnych na najblizsie desatrocia sa javí aspon pre mna nalepsím energoinvariant...
Co je výhodnejsie, ci to, alebo ci nieco iné - o tom môzme polemizovat... Ale co bude zavedené ako prvé, myslím, ze uz sú programy a postupy dávno pripravené... Otázkou je, kto preberie iniciatívu, odkial vietor zaduje a ... po ovocí spoznás ho...

Přidat nový příspěvek