Re: Re: Každý systém ....

Pe-tri | 31.12.2013

Díky za reakci. Tak dnes již jen pár stručných poznámek. Konsensus je již nadohled:)

ad. globální proces(y). Globalizace má mnoho aspektů, souhlasím s existencí řídící struktury (globální vlády) a jejím působením, můj úhel pohledu je dán tím, jak daleko jsou od cíle a tam dle mne ještě nejsou, pokud za něj nebudeme chápat rozvoj Kazachstánu (Astana za dva roky znásobila počet obyvatel). Určitě víte kam tím mířím. Pokud většina populace bude vědět o co jde, tipuji, že řešení přijde zespodu (nějaká modernější verze defenestrace?).

ad. syntéza měny. S Vašim teoretickým přístupem v podstatě souhlasím, je tu ale jedno ale. Je jím problematika implementace. Jakékoliv řízené řešení (a energo varianta je určitě dobré řešení a rozumím tomu, proč hovoříte o nutnosti jejího alespoň dočasného krytí elektřinou) vyžaduje subjekt řízení, který musí být jednak cílově orientován, druhak mocensky schopen implementaci zrealizovat. A kdo dnes jiný než GP (při akceptování vší jeho slábnoucí pozice) je toho schopen ? BRICS ? Možná. Řekl bych, že tohle budeme vědět už v novém roce 2014.
Alternativa k řízené implementaci je implementace, kterou bych pracovně nazval "spontánní". A tou je aktuálně probíhající (cca 5 rokem, takže nikoliv jen teoretická možnost) penetrace bitcoinu do celosvětové ekonomické reality. Zatím to vypadá tak, že toto celosvětové tsunami (decentralizovaný a reálně probíhající projev odporu k banksterům a jejich podvodnému, souhlas že svět terorizujícímu centrálnímu bankovnictví) už nepůjde zastavit. A tito uživatelé (a jejich trvale narůstající trend) neřeší souvislosti ani předpoklady úspěšnosti, prostě to stále intenzívněji (z důvodů výhodnosti) každodenně používají a objemy transakcí to jasně dokladují. Ale zatím taky nejsem ještě plně na pozicích, že by to nebylo možné zvrátit, byť jedinou praktickou cestou k tomu je vypnout internet. Bitcoin není lokální řešení, je to řešení celosvětové, nechci tedy použít pojem globální, abych nevyvolal nedorozumění ohledně vztahu ke globalizaci, coby cílevědomému procesu pod správou GP.

Probíhající on-line transakce možno sledovat třeba zde: https://blockchain.info/

ad.bdělost a lokální jednání. Zde naprostý souhlas, takže není na čase začít za své lokální aktivity akceptovat (podpořit) "globální", či lépe řečeno - od banksterů osvobozující - bitcoin? Alespoň do výše toho, co si individuálně můžeme dovolit ztratit ?

Jsem fakt tak velký snílek ? Nebo nedoceňujeme rozjetý vlak ?

Ještě jednou díky za probíhající komu-nikaci a přeji vše nejlepší do dalšího roku, osobně Vám i všem ostatním leva-neťákům s adminem Hoxem v čele.

Pe-tri

Přidat nový příspěvek