Úryvky z Wiesnera

pyramida | 12.12.2013

Mě jeho knížky nadchly, mají hloubku. Ivo Wiesner používá pro své teorie metodiku systémové analýzy, což má svou logiku. Později začal spolupracovat (ve smyslu ověřování historických i jiných události) s našim nejlepším extrasenzitivcem). To, co autor svou metodou zjistil, mu pak jeho" kolega" potvrdil. Škoda, že pan Ivo již není mezi námi. Co vše by ještě objevil. Tu útlou malou knížku "Národ v lénu Bohů" mám na nočním stolku pořád. Z jeho knih vnímám naši nepoznanou minulost a cítím událostí, které jsou před námi. Jak jsi výše napsala ," můžeme brát i jako věštbu."
Díky Aien za připomenutí autora, který toho o naši historii napsal víc, než některý oficiální historik. Je typické a zároveň smutné, že v archivech se dochovalo poměrně dost zpráv z dob kolem r. 1100-1300. Historikové k nim mají přístup, ale ve svých pracích se o nich nezmiňuji. Pořád nenadešla politická poptávka - řečeno dnešním jazykem. Ještě smutnější je, že si někteří historici přisuzují právo na uveřejnění např. starých slovanských zvyků, které já znám z východu, jelikož tam katolická církev neměla takovou moc. To všechno Ivo Wiesner věděl a věřil, že se to prolomí a on to bude moci využít v některé další knize. Těšme se a rozmýšlejme nad tím, co nám po sobě zanechal.

Přidat nový příspěvek