Re: technosféra

Iv | 07.05.2014

Pocuvaj Martin, uz si nespominam ktory z "pocitacovych" velikanov to povedal - bol to chlapik ktory ako jeden z prvych zacal rozpracovavat algoritmy umelej inteligencie - bolo to davno ked ja som sa zacal ucit anglicky a studovat kybernetiku - napísal:
"Neviem akym jazykom bude hovorit niekedy v buducnosti s clovekom umela inteligencia. Jedno viem vsak s urcite - nebude to anglictina".
Rozoberanie otazky programovacieho jazyka v zmysle tvojej otazky je celkom bezvyznamne. Zrejme pocitace a programovanie nie su tvoja domena ako moja.
Rusi maju vytvorene tak ako kazdy stat zrovnatelnej technickej urovne svoje vlastne specializovane jazyky, operacne systemy a vsetko co s tym suvisi. Mozem ta ubezpecit ze nepouzivaju ani nevymyslaju a nikdy nevymyslali kadejake programatorske paskvily ako napr. vytvory Mrkvosoftu.
Je to podobny nezmysel ako napr. na inom mieste zverejnuje notoricky bloger svoje hlboke uvahy technickeho analfabeta o katastrofalnom dopade usackych protiruskych sankcii na moznosť nakupu integrovanych obvodov zo zapadneho sveta....proste na smiech.O urovni Rusov v tejto oblasti viem svoje, nie len preto ze rustinu ovladam...
Este by som si dovoli kratku poznamku k anglictine. Je to hadam najhorsi jazyk pre technicke vyjadrovanie. To vyplýva z jeho samotnej podstaty a vyvojovej stagnacii a ak vies anglicky tak pochopis co mam na mysli. Naproti tomu rustina ako kazdy SLOVANSKY jazyk je velmi presna vo svojom vyjadrovani. A zas to vyplyva z jej samotnej podstaty a otvorenosti vo vyvoji. Preto som zacal citatom....

Přidat nový příspěvek