Re: Pápež priamou súčasťou GPP?

taurus | 27.10.2013

Udo, proč si myslíš, že putinovy PR akce byly tak nesmyslné?
Na ruských stránkách se rozebíraly a jak vypadá, mnohé spadají do matřičně-egregorialného řízení. Třeba jeho potápení k lodí "Věščij Oleg" nebo let se stěrchy - jeřáby. Dokonce i poslední jeho ulovená štíka - za prve, dávala okolí určitou informací, za druhé, teď mě napadlo, by mohla znamenat - štíku už jsem chytil, zbývá najít jehlu a zlomit špíčku. Podle rus. pohádky o Kostějí nesmrtelném. Jinak některé PR akce posilují jeho osobní egregor, ve smyslu - silný vůdce, bohatyr, což velmi imponuje Rusům.
Které konkretní akce máš na myslí? Mnohé by se dály vysvětlit.
2. Ten stabfond. Přece prohlásil, že bude využit na industrializací země, obzvlášť Dalného východu. Už vydál i příslušná nařízení v tomto směru.
Další věcí, které mu vytykáš. Mohl je provést v té určité době? Vždyť všichni víme, že Rusko ještě nemá plnou suverenitu. V té době suverenity mělo ještě míň. A Putin je velmi opatrný v tom smyslu, že si nemůže dovolit obětí na životéch lidí. Postupuje podle rčení "raději vrabec v hrstí, než jestrab v nebí." Tudíž možná je příliš opatrný, ale i tá opatrnost má svoje opodstatnění. Nemůže hazardovat s ruským genofondem.
Nakonec on založil státní fond na podporu podníkání v ochod CB, kde úroková míra je podstatně nížší. Nevzpomínám si na název fondu, možná Hox bude vědět.
Dále nesmíme zapomínat na tlaky uvnítř státu od elit, kterým Putin čelí. Spoustu věcí provádí v "ručném řízení", a je otázkou, kolik toho může zvládnout, při své vytížeností. Nicméně krůček za krůčkem postupuje k úplné suverenitě země a už jenom to, že ve své "valdajské řečí" zcela otevřeně vyhlásil, směr dlouhodobého rozvoje Ruska a ideoloígií, kterou bude prosazovat a ke které se hlásí, svědčí o jeho morální vyzrálostí jako státníka. Státníka, který využívá všech 6priorit řízení.
Možná dělal chyby, ale je to jenom člověk. Nicméně vidím, že se ze svých chyb poučil a učí se. Reaguje na vnější vlívy. Koho by třeba napadlo, že Janukovič s Ukrajinou se otočí k Rusku zády a začnou se chovat ve smyslu, "naschval mámě si zmrazím uší." Kdyby měl nepřátelé jen uvnítš státu. Ale musí čelit nepolevujícímu odporu a tlakům zvenčí. Nakonec GP není žádné "béčko" a má tisícíleté zkušeností v řízení zeměkoule.
Dnešní problémy v Americe přece také nevznikly sámi od sebe. Už jen to, že Putin nutí GP měnit svoje plány a stále častěji improvizovat, svědčí o mnohém. Putin spoutu věcí uvnítř státu prosazuje přes globální politiku, přesněji přes vítězství na poli globální politiky. A my nemáme v plné míře tu informací, jakou má Putin. Proto ani nemůžeme zcela objektivně posuzovat jeho současné kroky. Vždy jen s odstupem času, podle výsledků. Ve smyslu, jesli mají pozitivné tendence pro Rusko a svět. Ale už nemůžeme hodnotit rychlost a včasnost provedení těch, či onéch změn, protože jedná vždy v určitých mantineléch, ramkách, které mu dovoluje Ústava země a geopolitická situace, přičemž má i dlouhodobý plán a svoje vídění budoucí geopolitické situace.
Třeba nyni pro Rusko není výhodné způsobit rychlý a naprostý kolaps Ameriky. Z mnoha důvodů, a jedným z ních je nedovolit Číně, aby zaujala místo USA a krom toho, aby spolu s Amerikou nepadlo EU. Mám pocit, že dnes Putin balancuje na ostří nože, kdy jeden nesprávný krok by mohl znamenat konec všemu. Jeho zodpovědnost, kterou na sebe vzál, bych nechtěl mít. A tak, si myslím, že naším ukolem je spíše vysvětlovat lidém jeho kroky a posilovat egregor na osvobození od vlívu parzitů.

Přidat nový příspěvek