volit, ci nevolit?

popolvár | 25.10.2013

V terajsej dobe som skôr za úcast vo volbách. Priklánam sa k udovmu názoru, ze je v podstate jedno, ktorú stranu volím, lebo nemal by som volit stranu (ich programy sú tak, ci tak na jedno kopyto, a kedze tento koncept (biblický) a celé jeho struktúry fungujú so zakrytým kódom (vodu kázu, víno pijú), tak by som sa skôr sústredil na ludí na kandidátke jedno ktorej strany, ktorých osobne poznám podla práce zo svojho okolia a kde je predpoklad akého-takého morálneho standartu a svedomia. Príklad: 2 mestecká na východe. Primátor jedného dokázal sklbit mestské zastupitelstvo tak, ze pri rozhodovaní o mestských zálezitostiach tahajú za jeden povraz, odkladajú stranícke rozdielnosti nabok. Pracujú obcinne, nie stranícky. Ak sa vyskytne nejaký oponent a kritik mimo mest. zastupitelstva, nezhodí ho, nebojuje s ním, ale ho prizve na spoluprácu, aby skúsil, co vlastne komunálna politika a práca obnásajú. A tak získa nového chápajúceho spolupracovníka, alebo dotycný sa sám stiahne a prázdne nekritizuje, lebo zistil, ze na to nemá a by sa len zosmiesnil. (Ako keby pracoval protodialekticky - cize, v com by mohol oponent mat pravdu a oponenta nechá samého spolupodielaním sa na správe verejných zálezitostí spoznat, v com má zase jeho oponent (primátor) pravdu). Môze tak robit, nemá "maslo na hlave" a nemusí dávat pozor, aby mu nikto "nevidel na prsty". A mestecko "rozkvitá". Pritom dotycný primátor je/bol? v KDH, co ja nemusím... Cca 20 rokov primátorom, doteraz býva v byte, ktorý mu bol pridelený ako druzstevný este za socíku, akurát, ze ho odkúpil, ked prislo k tejto moznosti, ale to spravili skoro vsetci. Druhé mestecko: mestské zastupitelstvo ako nás parlament - ak nie návrh z nasej partaje, tak automaticky nedobrý. A tak namiesto spolupráce pre dobro veci - "zabo-mysie" vojny a primátor "loví v kalných vodách". A mestecko od 10-tich k 5-tim...
Preto by som sa sústredil na ludí z nizsích pozícií na kandidátke, politicky mladé este nesprofanované osoby. Tí na celných pozíciach sú uz zabehané "kurvy"...
Kedze dat najavo politikom, co si o nich myslím, neúcastou vo volbách je nanajvýs diskutabilné - pre nich sú dôlezité platne vyplnené volebné lístky a pri neexistujúcej % kvóte úcasti na volbách, aby boli platné, je im sumafuk, ci volit pojdem, alebo nie, resp. mi, ako prebudenému ovcanovi na ceste k Cloveku, v duchu podakujú, ze sa tejto frasky nezúcastním a nechám ich mandáty potvrdit nic nechápajúcimi ovcanmi, ktorí najcastejsie volia stereotypne podla známych ksichtov.
A kedze parlamentná kvázi demokracia neumoznuje vo volbách obcanovi nic, okrem "zhora pozehnaného" (nemyslím tým Boha), zmenit, tak ako trocha chápajúci a zodpovednost za svet budúci majúc, tak zatial jedine, tak ako udo vraví, gramotnými otázkami tých hore zneistievat a okolie spozornievat a dosial svedomitých hore pretlácat, aby mozný budúci rozumný tlak zdola lahsie prechodný bol.

PS: Zaujímavé, ze referendum pre platnost musí min. 50% úcast mat. Týmto volby podmienit, to by uz aj neúcast zmysel mala.

Přidat nový příspěvek