Re: Re: Re: Len jedna otázka

Lin | 16.10.2013

Udo, jestli můžu, mám ještě jednu otázku a doufám, že nezapadne a ty se sem ještě podíváš.
S ohledem na tvou první větu: "Ak sa dav postaví...".
To je jasný a logický závěr, který jsem chápala ještě před tím, než jsi ho formuloval - to je co říct při mé "chápavosti" KOB. :)
Dá se k němu dojít selským rozumem, aniž by člověk cokoliv o KOB tušil. Konkrétně Babiš. Dá se totiž dobře vysledovat, jaká "práce" za ním stojí. Že za pakatel skupoval podniky v likvidaci a tím si budoval "impérium"? Že nevyrábí potraviny, ale povětšinou "otraviny"? Jak si stojí jeho zaměstnanci - poskytuje jim cosi navíc, dává adekvátní mzdu - nebo se nijak neliší od ostatních otrokářů?
Co jsem si zjišťovala, nijak se neliší od Kožených, Bakalů, Kellnerů atd.
A co sleduju odůvodnění lidí, kteří ho budou volit, odpovídají shodně "pěkně mluví, něco dokázal, je bohatý, chodí mezi lidi...".
Krindapána... Nedokázal přeci o nic víc, než ti dosavadní a tolik zatracovaní političtí dinosauři = nakradl si. Dokonce ani ty úplatky nemá za nemorální (natož úrok, o kterém jsi psal jako o měřítku). Jemu jen vadí, že "co je moc, je moc" = že jemu neteklo tolik, co jiným.
Obdivovat ho a volit jako toho, co "něco změní", mi příjde jako velebit dobrotu knížepána, který mezi poddanými projede ve zlatém kočáře a milostivě jim pokyne z okýnka nebo odhodí dokonce pytlík od svačiny.
A z principu - jaké to bude, až se strana jednoho z nejbohatších mužů dostane k moci? Za koho bude kopat - za lidi nebo za svého chlebodárce? Jaké asi zákony bude prosazovat? Takové, které by "tatíčka zakladatele" omezily nebo odstavily od lizu? Jak to s potřebami a spravedlností pro lidi myslí, říká přeci v těch svých přesvědčovacích diskusích celkem jasně = nazývá je "osobními problémy, které si každý musí řešit sám".
A konečně otázka (možná blbá):
Čím to je, že ani nouzový stav nevytrhne ovčany z iluzí a to i přesto, že informace mají a dokonce to slyší na vlastní uši z jeho úst? To těch "výchovných lekcí" za 25 let mají málo? To se přece už ani naivitou nazvat nedá a snad ani hloupostí ne... A stejné je to s TOPkou - Kárl už není za pankáče, ale za "agenta" (což je snad jediné pravda) a lid se již těší, "jak to Kárl znovu roztočí"...
Otázka je možná blbá, ale mně to příjde jako hodně smutný... Říkám si, že i kdyby se objevil nějaký politický "kobák", nevím, nevím, co si s tímhle "materiálem" počne...

Přidat nový příspěvek