Re: tak udo tu máš ten žiadaný gén

udo | 26.09.2013

fajn research :)
Úprimný dík za snahu, prácu.

Asi vieš, aký je tzv. gén komplexná záležitosť a v zásade nebýva zodpovedný len za jednu vlastnosť.

Samozrejme, že sme geneticky odlišní. Aj štatisticky a medzi "rasami" a vlastnosti SÚ podmienené geneticky rovnako ako gény zmenou situácie, rôznorodými mechanizmami systematických mutácii podmienenými zmenou(=riadenim ich prostredia).

V tom máš Dušan samozrejme pravdu a plne s tebou súhlasím, ale..

My sa tu bavíme o niečom trochu inom.
V uvedených problémoch, výzvach príležitostiach proste štatisticky logicky dominujú faktory riadenia kultúry a sociálneho inžinierstva.
..a áno, samozrejme sú, ako sme si neraz zdôrazňovali, postavené aj na geneticky podmienených masových javoch(či ak chcete BIOSe preprogramovávaného, či "hackovaného" systému cieľovej kultúry myslenia)

Ide o spojené nádoby.
Nadstavba BIOSu, jadro operačného systému(spominaná bazálna kulturologická matrica) poskytuje však neporovnateľne väčšie operačné možnosti, ako keby ste riešili len bazálny input-output, kmitočet PRC, zbernice MOBA a pod.
Takmer, ako porovnanie vedomia a podvedomia.
Z pozície kvapky je tiež oceán bezrozmerný, ak chápeš Dušan.

Ty hovoríš, snažíš sa opísať, dokázať niečo, čo ja vôbec nepopieram, no chceli sme ísť ďalej na ceste k riešeniu jadra dnešných problémov.
Genetika je hodne komplexná záležitosť a chcel som túto tému tu zatiaľ príliš nerozoberať. Tu nejde v tomto zmysle o odborné fórum a naozaj sa obávam, že by to odvádzalo od podstaty problému k zacykleniu sa v odborno-kabinetných dikusiách, kde ani sami genetici nemajú zďaleka vo všetkom jasno.

Skús si to ešte raz prosím ťa vysvetliť pozitívne. T.j. s čím, na akej rovine chápania by si so mnou mohol súhlasiť.
Inak ťažko spolu niečo vyriešime, aj keď nepochybujem o tvojej úprimnej snahe.
Podobne viď tvoju poznámku o "700" rokoch života. V akom zmysle by sa možno podľa teba dalo v PôVODNOM KONTEXTE s uvedenou formuláciou súhlasiť? Čo som tým asi mohol chcieť povedať?
No možno ma fakt považuješ len za idiota.. :)

Ešte raz úprimné dik za info a rady.
Všetci sa učíme stále, celý život.
Kto prestane, zomrie. Také sú pravidlá.
Je to jedna z našich dôležitých úloh.

Přidat nový příspěvek