Re: Re: Re: Internet sa stava novinami

udo | 30.08.2013

No vidíš, že to ide :)
V podstate bezo zbytku súhlas.
Si ma pekne doplnila.
Nechcel som príspevok zasa raz preťahovať a dúfal som..

Áno, aj medzi Volchvami boli isto spravodliví a tak aj v kresťanstve.
Kde sa však chybka vloudila?
Okrem imitátorov a provokátorov sú aj ďalšie spôsoby.
Aj obligátne "Levée en masse" sa dá rôzne pochopiť..využiť..či zneužiť. Poznaj svojho priateľa, no to isté platí žiaľ aj pre obeť..

Svetlú a aj tienistú stránku mali obe ideológie, no pri strete kultúr z objektívnych dôvodov "dočasne" vyšla víťazne jedna. Ich pôvod bol však tiež pravdepodobne spoločný. Jedna(blízkovýchodná) sa ale s jej pozitívami a aj negatívami vyvíjala rýchlejšie. Viď pravidlá supersystémov(klíma, hustota populácie,..). Na informačnú výmenu(komunikáciu, konflikt, posuv, jednorázové vojenské stretnutie) to môže pôsobiť ako momentálna výhoda jednej strany. Vyhralo bitku, alebo ich sériu, no nie tak úplne celú in-formačnú vojnu.

Oba uvedené modely sa ovplyvňovali a vyvíjali ďalej. V Európe tak vznikal postupne fenomén tzv."Konceptuálnej neurčitosti", ktorý je tiež príčinou mnohých našich dnešných komplikácii.. Sú v tomto zmysle aj iné modely, no koncepcie bývajú v zásade iba dve a sú čiastočne zastúpené v oboch u nás prítomných bazálnych ideológiách(pôvpdnej ľudovej, i tej takmer "zľudovelej" ), ako si správne podotkla Lin.

Přidat nový příspěvek