re:Lin, Popolvár, Ivan a "magické" delegovanie zodpovednosti na obete

udo | 24.08.2013

Jou Lin,

asi zbytočne píšem, bo to isto viete, že najhodnotnejšie je, keď ste schopná niečo povedať vlastnými slovami. Nie opakovaním povedaného, napisaného niekym iným. To vždy je lžou.
Ja používam svoje obrazy, no vy máte a budete mať svoje. Jedinečné vo vzťahu k svojmu okoliu, rodine, kultúre a ak chcete aj k Bohu, či HNVR.

Ak teda niečo viete sama povedať, porozprávať príbeh plný farebných obrazov spojených symbolikou miestneho pôvodu(proveniencie) pre maličkých, znamená to, že ste znova niečo ďalšie pochopila, uchopila. Aspoň z malej časti. Aj to je obrovský úspech pri snahe o zásadnú pozitívnu zmenu, desmystifikované mýtické uni-vers-álne(jednota, SÚVISLOSŤ bývalých "protikladov") riešenie konkrétnych problémov-výziev- príležitostí každodenného života.

Vieme predsa, že nikdy nejde o dokonalosť, ale stálu dostatočnosť(hľadanie Miery, Mieru, súladu, HNVR) pre aktuálnu situáciu, ktorú máme v rukách práve my.

Áno, cieľ , i-dea, koncept..koncert má byť veľký, takmer, či objektívne v podstate možno aj nedosiahnuteľný, no máme ísť k nemu v postupných malých jednoduchých krokoch.

Presne opačne, ako nás školy a médiá, učia.
..a kedysi cirkvi zneuživšie meno múdreho dobráka Issu z Nasarje.

"Chápať máme globálne a konať lokálne"
Prepracovať sa objektívne k výsledkom možno iba pri dostatočnom chápaní celku.
Pri vzhľadom na objektívnu realitu konkrétnych procesov dominujúcich situácii, ktorú sa pokúšam uriadiť(formovať, modelovať), nedostatočnej miere ich chápania, celkových súvislostí, nemôžem prakticky dosiahnuť svoje ciele, aj keď sú na vyššej morálnej úrovni, ako ciele toho, kto chápe viac, ako ja, no morálku má horšiu. Proste ma podľa miery mojej nevedomosti dotyčný poľahky včlení do svojho operačného poľa, ako figúrku a použije, využije. Zodpovednosť pritom zostane z veľkej miery a napriek mojej "dobrej viere" na mne.
Nebáť sa zlyhania, chyby, no neopakovať ju zbytočne z pohodlnosti.

Tak, ako je aj zodpovednosť nevyhnutne v tomto zmysle vždy kolektívna. Opačne ako v dnešnej zatiaľ prevládajúcej interpretácii práva.
"Drazí kolegové, hlavně si prosím pro Boha nikdy nepleťte právo s morálkou..i když se někdy mohou potkat..co se ovšem nestává nejak často"
Aktuálne právo chráni koncept samoriadenia kultúry a ten je, ako vieme v princípe fašistický. Akurát dne má po marxizme masku démonkracie. Demokratúra je demokracia nie len s kozmetickou vadou.

Isto, Boh môže zriedka spustiť hromy blesky,
no to nie je štýl Jeho. Žiadne tresky plesky.
Skôr tiché reči, strojenia sveta vecí,
sú jazykom Otca milujúcich detí.

Rozpráva On citlivo, kultivovane veľmi,
jazykom drobných zmien v okolí tvojom jemných,
ktoré človeku podobná opička buď vníma
a úprimne sa snaží byť Človekom,
alebo zostáva zvieratkom, či biorobotom,
déamonom..od Otca svojho bokom.

No čo s deckom, ktoré nepočúva bežnej kľudnej reči otca?
Nechalo sa zblbnúť, že trpieť a slinu s krvou zglgnúť,
normou jest Otca svetla a po trápení sebaklamom
po smrti posledná veta: Načo ti bol Amen ..On..
ten vodník, rybár temný..Ja vystríhal som dieťa!
Vo sne, tichu noci, či cez deň kvapkou rosi,
letom vtáka, chôdzou bossa, no i akciou osy..
Hluché bolo dieťa moje, napriek sluchu výbornému,
tak musel som pre dobro ďalśích, no aj jeho,
pripustiť..a pristúpiť ku kroku presmutnému..

Presne podľa ďalšieho zo spomínaných zákonov:
"Mierou svojho chápania pracuješ na seba a mierou svojho nechápania pracuješ na toho, kto chápe viac"

Tieždieťa Božie, vy-užívajúce dary Otca lepšie ako ty.
Presnejšie zne-užívajúce..

"Ma-théma-tikos je neúprosná,
keď bystrý skúma tvorcu krosná."

Princíp M&M Moral & Measure
Nerozlučne spojené nádoby A.Morálka a B.Miera chápania.

Ak je tvoja morálka síce vyššia ako oponentova(ohodnoťme napr. č.10),
no miera chápania oponenta výrazne vyššia ako tvoja(ohodnoťme číslom 100. alebo aj 1000),

na koho stranu sa pridá HNVR?
Obzvlášťpokiaľ mu tvoj oponent (sociopat) ponúkne objektívne vzhľadom na aktuálny stav spolocnosti dočasne prijateľné vývojové riešenie. Môže si hlboko zodpovedný a prezieravý Boh "dovoliť" svedomitého, avšak rojka spusteného v ilúzii?
Isto, morálka je prvoradá a preto útoky profesionálnych deprivátorov smerujú v neposlednom rade aj na ňu.
No viete aj to, kam žiaľ často vedie cesta dláždená dobrými úmyslami..

Áno, nevyslovená, tichá časť ľudového porekadla znamená práve onu mieru chápania reality, či zotrvanie v ilúziach ni(e)kým riadených stereotypov kultúry vychovávajúcej naše deti, strojacej naše myslenie.
Lev-i-At-on..velí simulácii bdelý

by..Bod zlomu v Gets-emane:
"Bdite a modlite sa(rozprávajte sa, komunikujte) s Otcom, aby ste neupadli do pokušenia"

Zaspali však na varínoch a mnohé sa im potom zdalo,
až sa z toho tisíc rokov, dvakrát v šípov zámku spalo.

Přidat nový příspěvek