Re: pro Popolvár

Lin | 19.08.2013

Já se "bezejmenného" přispěvatele ptala. A odpověď tu dosud není.
Možná se ještě objeví - tím lépe, protože bez vysvětlení se diskutovat nedá.
Píšeš o vysoce emocionálních reakcích. Z mého hlediska tu mou případnou "emotivnost" vyvolala možná návaznost na bláboly Bostlové = ne pisatel sám se svým příspěvkem.
Lidé typu Bostlové jsou paranoici a nejsou o nic lepší, než sociopati v politice. Jejich působení mě nenechává chladnou, protože zavádějí "slabší povahy" do velmi slepých a nebezpečných uliček.

A ještě "můj vztah" k Rusku a Putinovi.
Sleduju Rusko prakticky neustále - tj. od rozpadu SSSR - protože mě to zajímá. Prošla jsem si smutkem nad jeho degradací, prezentací v zahraničí jako "země ožralů, pasáků a protitutek" (s ožralou Jelcinem v čele), země hlupáků, lenochů, dementů, barbarů - a na druhé straně země agresorů, země zla, ze které nikdy nic dobrého nepošlo (však odtamtud vzešli komunisti, ne?).
Ta země se takřka přes noc ve vidění světa propadla na samé dno a svět nás vyzýval hledět na ni s odporem a s opovržením.
A přes celou tu dobu, kdy o Putinovi ještě nikdo nevěděl, jsem se nedala tímto nuceným "kolektivním obrazem" ošálit. Víš proč? Je to jejich kultura. A ta je tak krásná, nenapodobitelná o obdivuhodná, že ze zlého a barbarského nemůže vycházet.
A když se tam "z ničeho nic" po Jelcinovi objevil Putin s náležitým okomentováním "bývalý kágébé" nebo "jelcinův následník", bylo mi jasné už po roce, že to tak není.
Takže Popolváre... Putin má mou podporu už od svého začátku a co je v politice, jen mě příjemně překvapuje. Za celou dobu jediné, co mě zaskočilo, byla nečinnost ohledně Libye.
A není to o žádném "zbožňování" nebo "spasitelství". Takový romantik zase nejsem. Vím moc dobře, že pokud ve vlastních zemích nepřiložíme ruku k dílu, budeme ještě dlouho jen obdivně koukat k sousedovi přes plot. Jde ale právě o ten vzor, víš?
Nedávno dával do diskuse Taurus odkaz na rozhovor z Karlových Varů s O. Stone, kde jasně pojmenoval, oč jde = strach z USA. A Rusko dává příklad (vzor), že bát se USA není na místě, že se dá "neposlechnout ho" a odmítnout jeho příkazy. A v tomhle já vidím hlavní přínos a úlohu Putina pro svět.

Přidat nový příspěvek