Re: pro Micha

Lin | 16.07.2013

Provokace? V otázce jsi hned nasadil konfrontační tón, takže se mnou nejspíš vůbec diskutovat nechceš.
Ptáš se mě KDE... Odpovídám - všude. Celý NZ má o Ježíši asi takovou vypovídací hodnotu, jako Kosmova kronika o dějinách naší země.
Určitě znáš NZ mnohem lépe, než já, tak mě, prosím, oprav, pokud se odchýlím.
Matouš, Marek, Lukáš a Jan + nespočet Pavlových listů. Údajně evangelisti, popisující příběh života JK.
Jenže pouze Matouš a Jan by mohli být současníky JK. U Jana je "dobrý úmysl" s otazníky, protože žil v domě velekněze. Zbývá nám jen Matouš a tím se nechali "inspirovat" Lukáš (učedník Pavlův, nikdy se časově s JK nemohl setkat) i Marek (alexandrijský biskup, taktéž ještě nebyl na světě, když údajně JK působil).
Takže snaha o věrné podání událostí ze života JK je pouhou iluzí. Když pomineme fakt "sestavování NZ" (na zakázku) a zničení všech ostatních zdrojů téhož druhu (včetně těch, které údajně napsal i JK) a budeme předpokládat"dobrou vůli", neodstaneme se k pravdivosti. Ani při nejlepší vůli si nemohu někde po čtyřiceti letech přesně pamatovat, co kdo řekl a jak.
Pokud věříš v pravdivost NZ, pak se ničím nelišíš od védistů ze stránek Védy.sk. Prostě jim nemáš co vyčítat, protože za těchto okolností "vaříte ze stejné vody".
A pár drobností:
Předpokládáš, že JK při té síle ducha byl negramotou? Že neuměl psát, když se tehdy učili psát i někteří nadaní otroci?
Předpokládáš, že JK byl žid, vyslaný na "židovskou misi" s tím, že ji ani nebude mít možnost dokončit, protože "bude muset zemřít na kříži, aby lidstvo vykoupil"?
Kde je těch cca 20 let jeho života a proč o něm evangelisté cudně mlčí? Při tom detailním líčení okolností jeho narození a následně i dětství je to poněkud podivné. Ztratil se snad z povrchu zemského?
Proč ho oslovuješ Pán? Cítíš se otrokem? Neměl bys být spíš jeho učedníkem (tj. tím, kdo se učí jeho filosofii)?
V tom NZ je mj. napsáno:
"Nenazývám vás služebníky, protože služebník neví, co činí jeho pán. Nazval jsem vás přáteli, neboť jsem vám dal poznat všechno, co jsem slyšel od svého Otce." (Jan)
(slovo "služebník" nahradilo a "zjemnilo" původní slovo = otrok).

Přidat nový příspěvek