zhrnutie...

popolvár | 15.07.2013

Vdaka za vase názory. Nejak takto to teraz uz chápem aj ja. Preco sa vlastne pýtam? Náhodne som natrafil svojho casu na www.vedy.sk. Zaujalo ma to, aj ked nie so vsetkým som súhlasil - poburovali ma najmä útoky na osobu Jezisa - ako keby on mohol za to, co institúcia cirkvi porobila s jeho ucením. Tu mi admin tejto stránky pripadá ako nedospelý so svojimi komplexami nevysporiadaný jedinec. Ale prehodil som si moj dátum narodenia na slovanský letopocet, nasiel svojho "svetlého boha", a tie kvality, ktoré reprezentuje, majú co do cinenia so mnou - niektoré ako moje prednosti a niektoré (co som uz dávnejsie u seba vnímal, ze je potrebné na tom popracovat) este zanedbané, nerozvinuté... A mnoho dalsieho, co ma oslovilo, doplnalo uz poznané, vysvetlovalo tusené... Zhruba 2 - 3 mesiace som sa týmito textami na vedy.sk zaoberal. Ale stala sa takáto vec: kedze na kostol a krestanstvo mám svoj názor, a jeho správnost mi potvrdil aj vyssie uvedený clánok "HNR, Boh...", ale vedy.sk, takisto aj "Velesova kniha" sú podvedome manipulacné (najmä zboztovanie nasich praprapredkov a nebeských síl, zrovnávanie ich na úroven s Bohom - ved, co iné spravia chválospevy, napr. ""Boze zástanca Krysen veliký..." s vedomím a podvedomím cloveka odkojeného na krestanskom ucení ale uz nespokojným, hladajúcim - proste zamení Boha za boha. Plus dalsie zavádzajúce a manipulacné vsuvky, napr. dehonestácia Atona ako nesprávnej cesty a tvrdosijné smerovanie citatelov k mnohobozstvu..., atd., sklzol som naspät z pravej duchovnej cesty (doslovne mi bolo povedané: "si 15 krokov naspät, oproti stavu predtým." Viem, ze vo védach je vela pravdivého a dolezitého, ale vedy.sk je ako biblia po nicejskom koncile. Preto by som poprosil o nejaké iné, ak mozno preverené zdroje na védické ucenie, napr. aj link na konkrétnu literatúru Sidorova, kde pojednáva o danej problematike, konkr. "svetlí bohovia".

Přidat nový příspěvek