k egregorom

jajaa | 24.06.2013

Počúvala som jednu z lekcií Petrova, tak tu je stručný výcuc z toho, čo som zachytila:

Do egregora sa už narodíme, a síce do rodinného a od mala sme pod jeho vplyvom, rastieme a ocitáme sa v záhoráckom egregore, fajčiarskom, alkoholickom, kresťanskom......, pričom jednotlivé egregory sa môžu prelínať, dopĺňať, byť navzájom antagonistické, či neutrálne.
Egregor je akési zjednotenie rôznorodých ľudí. Ľudia sa zjednotia na základe zhodnosti niektorých parametrov svojich biopolí.
Egregor je pole.
Človek a egregor, to je ako samostatné PC a sieť. Každý je vo vzťahu s viacerými egregormi a všetky vplývajú na človeka, rovnako, ako človek vplýva na egregory.
Technosféru vytvorila biosféra, a technosféra vplýva na biosférické egregory. Prostriedky šírenia informácií (médiá) zaťahujú ľudí do technosférnych informačných potokov a teda sú technickou podporou rôznych egregorov (keď si povieme -Tak ma napadlo_ odkiaľ prišla informácia? Odkiaľ prišla tzv. všeobecná mienka? Na čo slúžia ratingové agentúry?).
TV- prostriedok synchrónneho napájania psychiky rôznych ľudí na určité egregory. Z TV sa na nich leje informácia nadelená mierou. Predtým to robili kostoly, synagógy...
PC hry - programovanie psychiky v dialógovom režime (kto je objekt riadenia - počítač alebo hráč?).

Predpoklad:
V momente smrti organizmus vyžaruje polia, odnášajúce dušu z tela. Tieto polia sa pravdepodobne môžu dostať do energo-informačne jemu vlastného egregoru. Duša môže existovať v niektorom z egregorov (môžte si vybrať, do ktorého sa tá vaša vyberie- do raja či do pekla :)).

Človek vo vzťahu s egregorom je aj prijímač, aj vysielač. Pritom nie je "prikovaný" , môže byť v niektorom iba chvíľu a v inom celý život.
Egregor je jedna zo strán objektívneho spoločenského javu, nazvaného "duchovná kultúra". Je tvorený poliami ľudí. Je to organizmus, podobne ako človek, ale nie na úrovni biomasy, ale poľa.
Človek sa do egregora rodí, vyrastá pod jeho opaterou, v dospelosti ho svojím biopoľom podporuje- do smrti, alebo do opustenia egregora.

Egregor - nadosobný faktor , schopný riadiť ľudí.
Egregor=kolektívny duch (Bacha na tých, čo sa rozprávajú s "duchom svätým", prípadne ktorým duch svätý vedie ruku, či nohu. Ktovie s kým komunikujú:)).

Ja viem, dalo by sa aj podrobnejšie, ale na to treba viac času.

Přidat nový příspěvek