Re: Re: k energii jako invariantu

brano | 10.12.2014

Ocitol som sa tu náhodou na tejto stránke...páčia sa mi príspevky rozumných ludí...ale pozoruje a nielen tu, ale vseobecne že ani mudri ludia ani politici a dokonca ani ekonomovia nechápu princip a správne fungovanie penazí...
Takže ak sa Vám zdajú nasledujúce moje tvrdenia nesprávne - tak peniazom nerozumiete a preto nenavrhujte žiadne riešenia
1. Peniaze nemusia byť ničím kryté...ani elektrikou ani zlatom...sú to čísielka vyjadrujúce množstvo tovarov a služieb potrebných k vyrobeniu daného výrobku...práve ničím nekryté peniaze sú najlepším vynálezom ludstva na ulahčenie výmeny tovarov a služieb
2. Tlačenie peňazí musí byt pod prísnou verejnou kontrolou- na rozdiel od dnes proklamovanej nezávislosti Centrálnej banky
3. Centrálna banka musí mat povinnost požičiavať peniaze každému bez úroku a nekompromiste požičané peniaze od každého vymáhať...bez úroku!!! a pod verejnou kontrolou
4.Všetky prírodne zdroje musia byt vo vlastníctve štátu, t.j. verejné.Teda pôda,voda,nerastné suroviny,vzduch...

Dalo by sa písať o tom viac ale ako test či rozumiete peniazom je to dobré.Ak nesúhlasíte čo len s jedným tvrdením, o peniazoch sa radšej s nikým nebavte.
Uvítal by som nejakú diskusiu na tejto stránke o peniazoch a ich správnej funkcii, nakolko aj 99,999 % z odborníkov ktorí si myslia že im rozumejú , v skutočnosti len básnia poučky z ekonomickej školy a peniazom nerozumejú.

Přidat nový příspěvek