Re: pro Uda

Lin | 10.06.2013

Zdravím tě, Udo. Rozebral jsi příspěvek od "já", reagující na můj příspěvek, dokonale, jenže... :)
Pro upřesnění - řeč jde o svobodě internetu.
Jestli jsem tvůj příspěvek pochopila správně, ptáš se, kde jako že je nějaké trestní podstata našeho psaní. Žádná není - tam se asi shodneme.
A teď se zeptám já:
- je potřeba k upálení čarodějnic nějakého skutečného trestného činu?
- je potřeba soudu (ať už právního útvaru či jen nějakého shluku lidí)?
- soudí nějaké soudy podle spravedlnosti?

To není o strašení. A máš pravdu, že kdo se bojí, nesmí do lesa (nebo lépe - jak se tradovalo u nás: "kdo se bojí se*e v síni").
Je to o uvědomění si určitých možných rizik = že na netu jde každý se svou kůží na trh, i když jeho tvář i jméno jsou spoludiskutujícím skryté. A za všechno chtějí zaplatit - tj. i za tuhle "svobodu" na netu. Zatím to tak je.
Dávám ti k posouzení třeba to, jak u nás Němci za okupace využili dotazníků ze sčítání lidu. A o takové praktiky snad jde, ne? Nebo to, jak gůgl shromažďuje data z různých stránek i diskusí. K čemu to asi má? Myslím, že zjišťování "nálad společnosti" je jenom jeden z motivů. Napadají mě další tři, ale psát o nich nebudu.
Za tím mým příspěvkem nebylo nic víc, než to, co jsem tam napsala = to, že si tu můžeme takhle psát, neznamená nutně nedostatek pohůnků (jinak řečeno - úplné bezpečí).
Měj se hezky. :)

Přidat nový příspěvek