Re: Re: Достаточно общая теория управления. 3 часть

popolvár | 06.06.2013

To je aj preto, ze spolocnost sa radikálne rozstiepuje. Cast populácie v zmysle toho co si popísala je na najlepsej ceste sa samovygumovat z povrchu zemského. Zgrupuje sa vyuzíva kazdú moznost presadit svoju zvrhlost ako normu spol. správania a smer "vývoja". To, ze mienkotvorné média v podrucí elít uprednostnujú a pretlácajú tento obraz, este neznamená, ze si túto cestu vybrala väcsina. Myslím si, ze gro populácie tento vývoj podvedome a aj vedome odmieta. Problém je, ze väcsina z tejto casti nevie "kudy-kam" a musí sama hladat jak v sebe, tak na podobných stránkach ako je táto, svoju cestu k Cloveku. Je rozstriestená, potlácaná a dostáva minimum priestoru na prejavenie svojho názoru, a ak aj, tak casto sa to vyuzije k zosmiesneniu a dehonestácii (vid. nie-dávny clánok na azet.sk "Adela hovorila o bohu...Je tak hlúpa?"). Ja vidím okolo seba aj iný obraz: zmena stravy od mrtvej k zivej, odmietanie konzervantov, chémie, zmena postoja k farmakologickej medicíne, hladanie a nachádzanie riesení cez celostnú medicínu az k duchovným a karmickým prícinám chorob (opak k tragickému omylu Angeliny J., kde samoiniciatívne preventívne este pred previnením, ktoré v tomto zivote by mozno vobec nespáchala, vykonala nad sebou rozsudok), snaha o zivot v súlade s Prírodou (od biozáhradkárov a biopolnohospodárov, cez ekologické bývanie, az po vsetko co s tým súvisí), posun v myslení, uvedomovaní si, ze " nieco zhnilé je v státe dánskom...", snaha o vymanenie sa z manipulácie a podrucí falosných obrazov , dogiem a falosných bohov, hladanie cesty a snaha o nadviazanie priameho kontaktu so skutocným Bohom, atd. Kolko si sa nahladala ty, kolkými cestami si presla, pokial si sa dostala napr. az sem, napr. aj na túto stránku a k KOB?
Zálezí, na co upriamujes pozornost, co si pústas do hlavy, zálezí aký informacný filter nastavís v tvojej hlave.
A vdaka nie zrýchleniu, ale permanentnému zrýchlovaniu sociálneho casu sa tieto rozdiely medzi týmito dvoma smermi "vývoja" a vývoja populácie este budú prehlbovat tak, ze brat brata za blázna povazovat bude.
Aj ja casto pochmúrny obraz vidím a je mi smutno z toho, co je a co by namiesto toho mohlo byt. Napriek tomu, som optimista, ved HNR podporí tú najlepsiu moznú alternatívu, a ktorá to bude, zálezí aj na nás...

Přidat nový příspěvek