Re: Re: Re: Re: Re: Včera...

to jsou zase rozčilené reakce... | 11.02.2013

plně souhlasím s "j." Vy oba dva, co se tu zbytečně "čertíte" se prosím podívejte znovu na jeho příspěvky. Nejprve něco popsal a teprve když byl Taurusem nepochopem a napaden, považoval za fér se bránit a trošku mu dovysvětlit určité své opodstatnění svého pohledu - nikde tam nevidím žádné povýšenectví, milý Paprsku... apropó - nebude Paprsek učitelkou :) ?
Já třeba taky mám zrovna velmi špatné vzpomínky na 4 z 5 učitelek na Základce, na střední to bylo podobné a až na vysoké bylo fuk, jestli je kantor žena nebo muž. Předesílám že se bavím o učitelích za minulého režimu. Zato náš profesor češtiny na střední ,to byl Pan Učitel, na tom se shodli vždy i ti, kteří měli dsot problémy s prospěchem. Žádnou takovou Lidskost a Noblesu, jako u některých kantorů jsem v životě u žádné učitelky neviděl, a ani nemohl, abych byl spravedlivý - ony "jely" tvrdě na tři směny (musely stíhat na třech frontách, a to se časem projeví), po letech z nich byly ztrhané, vynervované neurotičky, bohužel. Poté, co jsem to mnoho let po škole pochopil, jsem jim odpustil i ty řeči, i to jemné vylévání si svých pocitů bezmoci a žalu a zklamání na nás, hloupoučkých žáčcích... A je mi jich dodnes líto, vždyť i ony nastupovaly do svého povolání s vidinou svého Poslání...
A dnes? škoda mluvit.
Vidím mladé, natěšené a Posláním prodchnuté slečny učitelky, jak s chutí a entuziasmem začnou své působení někde na základce... a do 10 až 15 let jsou tam, kde jsem popisoval výše... Opět musím říct BOHUŽEL - srovnehte třeba společenskou prestiž Učitele za 1. republiky či ještě dřív a nyní... nemá smasl to dál pitvat - tady je zakopaný Mamut - ale my přece víme, kdo tu jamu na něj vykopal, he? No Slovani to rozhodně nebyli....
Pěkný den
Standa

Přidat nový příspěvek