Re: pro Hoxe, Aleše a Marka

Lin | 19.01.2013

Uzavřu to, snad se mi moje výhrady podaří vysvětlit lépe.
Nevím, jak jste kdo informovaný v oblasti "péče o dítě", což je možná ten problém, proč si nerozumíme. Není to prioritně o Klausovi, není to o politice, ba to není ani o Bruselu. Je to o podmínkách, jaké naše země poskytuje rodičům (což ovšem s politikou přímo souvisí). TO je ten problém. Nadpoloviční většina dětí končí v ústavech pro SOCIÁLNÍ podmínky - tj. - že se rodič (jeden nebo oba) nejsou schopní o dítě postarat z hlediska zázemí (= bydlení, finance).
Takže z mého hlediska není přínosem psát "šokující" články o juvenilní justici a ještě se v závěru ptát "kdo nás ochrání, až tu nebude Klaus" - a volat po jakémsi "kolektivním uskupení proti juvenilní justici". (Aleši, postovat mi tu vlezdoprdelku Bartoše nebylo zrovna to pravé ořechové, protože jsi mě tím akorát nadzvedl).
Prvořadé je volat po PODPOŘE rodin s malými dětmi, aby vůbec mohly vzniknout podmínky pro péči o děti. Bydlení, finance - to je základ. Nemyslím tím nějaké milodary od státu, ale MOŽNOST živit se sám. V naší zemi se podmínky pro zakládání rodiny zhoršují rok od roku - a ticho... žádné "agitky".
Jak to je dneska? V letošním roce zrušili odpočet daňové úlevy na manželku bez příjmů a na děti u živnostníků. Takže v reálu, pokud bude muž třeba zedničit na živnosťák, doma bude mít manželku na mateřské a děti k tomu, zaplatí si daně v plné parádě.
Další zrůdnost je v oblasti práce. Na jednu stranu se zvyšuje hranice pro odchod do důchodu, na druhé straně 80% absolventů končí na pracáku, protože pro ně práce není. Již 2 roky platí "zákon", že odchod do důchodu není důvodem pro ukončení prac. poměru, což v praxi znamená: člověk pobírá jak důchod, tak plat a pokud z práce neodejde sám, zaměstnavatel se ho "zbaví" JEN po výplatě odstupného (a s tím spojenými opičárničkami se zrušením pracovního místa, které vlastně vůbec rušit nechce).
Původně platilo, že odchodem do důchodu se automaticky rušil prac.poměr, zaměstnavatel ale mohl uzavřít smlouvu novou.
O mmožnosti získat nějaké bydlení se asi nemá cenu rozepisovat, určitě máte své zkušenosti.
Řečičky o tom, že "mnozí" zneužívají pomoci státu, neberu. Ano - zneužívají. Ale vždy musí být ten, kdo jim to zneužití umožní. Nejsou to vždy jen úředníci,kteří se bojí, že jim "žadatel" pěkně zmaluje fasádu. HLAVNĚ jde o příkazy "ZHORA" = že se určitému "diskriminovanému" etniku prostě MUSÍ vyjít vstíc, zákon nezákon.
Až budou platit stejné podmínky pro všechny, pak se můžeme bavit o zneužívání státních příspěvků. Zatím je to tak,že se "etnikum" využívá jako "argument" pro rušení sociální pomoci státu.

A co Klaus? Četla jsem to jeho zůvodnění, proč odmítl novelu tohoto zákona. Pěkná slátanina, on neví, o čem vůbec mluví. Jeho slova, že kojeňáky jsou cosi jako "lázně" - to je na přeshubu.
Ale čemu se vlastně divím, když krátká paměť a absence svědomí je asi naší národní "tradicí".

Přidat nový příspěvek