Myslím si něco o sáních a o pumpě na ně.

Havran | 28.11.2012

Pokud "někdo" potáhne sáňě po zasněžené pláni, s tím, že cíl je několik stovek km a na těch sáních bude mimo proviantu sedět "osoba potřebná v nouzi" (tzv. pijavice), ono se to pár km bude dát táhnoz, ale jakmile potřebná osoba zavelí: "zastav a udělej mi něco k jídlu, mám hlad", ještě se dá i zastavit. Ale pokud každých pár km prudí a nic neudělá, nakonec ji odumřou umrzlé líné nohy....
Co udělá normální člověk? Hodí batoh na záda, naskládá do něj pár potřebného proviantu a pustí šňůru sání s pozdravem Ha lasta bejby...tak nějak mě nebavíš, žij a jdi si sám.
Škoda, že na Zemi to nejde, protže je to naopak. Parazit se musí živit, šatit, zahřívat, nosit, mluvit o něm korektně, nejlépe slušně.
Jsou i borci, kteří ty sáně dotáhnou dále, než do bodu, co já. Ale vzhledem k tomu, že je Země kulatá, mohou ty generace ty sáně tahat tak nějak pořád dokola.
Pravdou je, že se nade vždy nějaká brožura, která tahače saní s nákladem uholedbá, nebo přemluví, aby tahal dále. (On sám dál půjde, protože cíl má, ale ty sáně táhne zatěžkané mimo proviantu).
Po delší cestě může tahač sání potkat do protější strany stejně zdatného bohatýra. Zastaví se, udělají si horký čaj, povídají. Mluvícímu nákladu na saních se nezdá dlouhá zastávka a ptá se, proč cesta nepokračuje, proč se tahač baví s jiným tahačem.
Ten odpovídá: prosím kolegu o pumpu, píchli jsme sáně.
Náklad odpovídá: Aha, tak já počkám, až to napumpuješ a zase pojedeme dál.
To byl vtip, kdo si myslí, že náklad pomohl tahačovi pumpovat?
Nechci být zlý, ale pravda je jen v každém z nás, jak si to uděláme.
Petrov má (měl) dobrý náhled, ale je srdcem voják (kdo nebyl voják, ten to nepochopí). ((Strategie mužstvu, strategie proti nepříteli, strategie proti nadřízenému, ač za cenu podřízenosti sebe samého, strategie možného vývoje, atp ))
Na youtube jsem poslední dobou zaznamenal dost výpovědí vysloužilých generálů SA, co by teď dělali a jak by se to mělo.
Věřím, že mnozí jsou Slované, myslí to dobře, ale už to nejde, nepůjde.
Nemůže jít, odstoupil Vasil Vondra s tím, že nemá podporu voličstva.... a jsme opět u popruhu na sáně.

Přidat nový příspěvek