Re: pro Slav

Radomír | 16.10.2012

Slave, tentokrát jsi mě potěšil myšlenkou "vstupní brány", protože v tom se shodneme. Ovšem já si nemyslím, že by Slovensko z toho bylo vyňato a že by šlo o režii židů. Spíš bych řekl "vstupní brána" vyznavačů satana. :)
Vstupní brána - ano, to je to ono. Ne nadarmo se pořád mluví o Praze jako "duchovním centru" (ač její energie jsou jak asfalt), neustále se tu pořádají všemožná "fóra" a sjezdy všelijakých skupin, některé tu dokonce jakési brány "kotví". Jenže už sama historie Prahy je divná, protože nebyla založena romanticky jako mýtický "práh" jakousi kněžkou, vznikla jako čistě obchodní místo (na troskách vypleněného hradiště) arabských a židovských obchodníků s pohanskými (slovanskými) otroky. Žádný z českých vladyků v prvních dobách v Praze nepobýval, i první doložený panovník Bořivoj sídlil na Levém Hradci. Vznikla v době, kdy sarmatské kmeny uzavřely tzv. jižní obchodní stezku do Chazarské říše (ta vedla i přes Slovensko, tržiště s otroky bylo i v Nitře) a vznikla tedy nová - z Francie přes Řezno, Prahu a Krakov.
Takže takový tu máme počátek...
Český lev není vůbec český, už jsem tu psal, že lev je atributem Byzancie. Pravděpodobně pozůstatek snah Velkomoravské říše přejít pod její vliv, aby se vymanila vlivu Římskému. Tyhle snahy provázejí několik století našich dějin...
Bylo by na dlouhé povídání, jak se naši předci (marně, s krátkodobými úspěchy) snažili politikou a dokonce i úskoky zbavit římského područí. Nakonec v něm stejně skončila celá Evropa, Konstantinopol vydrancována křižáky. Jen ti "Češi" (tak nazývaní, ve skutečnosti sloučení do jednoho národa a země z více kmenů) si pořád nechtěli nechat "říct"... a pořád, při každé příležitosti, která se naskytla, rebelovali a zakládali si své vlastní pořádky. Však si také vysloužili od cizích přídomky zrádní, nevyzpytatelní, proradní...
Řekl bych, že naše území (včetně Slovenska) má pro ně nějaký okultní a zvláštní význam, jen nevím jaký.
No a na závěr se tě zeptám:
- kdes vyčetl, že Slovensko bylo nejvyspělejší zemí a že se závody stahovaly do Čech? Já mám tedy údaje i reference úplně jiné... :-)
Mohl bys mi jmenovat ty závody? Kde byly, co se vyrábělo? Ať pátrám jak pátrám, kromě zemědělství a souvisejících "zpracováren" a dřevařství tam nebylo vůbec nic, jen doly na železnou rudu, ale ta se zpracovával až u Budapešti. vaše současné největší železárny vám postavili až v šedesátých letech.
Porovnání:
České země - 40%průmysl, 32% zemědělství
Slovensko - 17% průmysl, 61% zemědělství
České země podíl na HDP - 90%
Slovensko podíl na HDP - 10%
České země podíl na prům.výrobě - 92%
Slovensko podíl na prům.výrobě - 8%

To jsou, prosím, údaje z knihy Hospodářské dějiny a ekonomické teorie tohoto pána:
http://nb.vse.cz/~sirucek/

Přidat nový příspěvek