Re: Re: Re: Re: moje poznámky/Paprsek, to nemyslíš vážne?

paprsek | 16.10.2012

"Ty tvrdíš, že je to LEN odmena nejakej entity,.............
Nechápem, čo je zlé na tom, keď človek uvolňuje svoje fyzické telo alebo koncentruje svoju pozornosť na vnímanie prítomnosti? "

Nic takového netvrdím...nepsala jsem ani tak o uvolnění, ale o nabití energií - uvolnění spojené s únavou mi přijde přirozenější, než uvolnění spojené s nabitím energií - a právě to přináší tyto systémy - uvolní, ale nabijí. Mluvím o energetickém "bonusu". Uvolnit se člověk může snadno jakýmkoliv cvičením, pokud se nesnaží za každou cenu strhat rekord, poslouchá své tělo, dýchá... Navíc i duchovní cvičení má prospěšné účinky na tělo, díky tomu, že se hýbe, to je jasné a pokud ty duchovní zastřešovatelé odejdou - prospěch z pohybu pro tělo tam jednoznačně zůstane...

Na uvolňování těla ani koncentraci na přítomnost nic špatného není, naopak to je ono - právě srdce funguje pouze a jen v přítomnosti. A právě tady nevím, kde jste vzal, že to špatné, stejně jako meditace? Nechápu.
Starý buddhistický text je asi úžasný, ale já mu nerozumím... Jsem ženská, mě takové kudrlinkaté vysvětlení nic neříká, nedokážu si pod tím nic představit... Na nic nepotřebuji složitý popis čehokoliv, jen tak, pro nic za nic... už jsem vypozorovala, že muži to mají jinak a dokážou se dlouho dohadovat, hlavně že mají své myšlenkové konstrukce a mají zaměstnanou mysl. Důstojně spolu diskutují... pro mě o ničem, nemůžu si pomoct, nebaví mě to a v dávných dobách se asi psalo jen pro muže.
Nirvána... co to je? Pro mě něco jako nekonečno - když nás s tím pojmem kdysi ve škole seznamovali uklidňovali nás, že si pod tím nikdo nic konkrétního nedovede představit - trošku jsem s tím později pracovala jako s matematickým pojmem, ale v podstatě to pro mě je velká neznámá,nirvána taky. Ani z ukázky jsem nepochopila vztah nirvány a prázdnoty... Bú, bú já do prázdnoty ani nirvány asi nechci, podle toho popisu s nic takového nepřeju, zatím nechci přijít o svoje tělo, existenci a do prázdnoty se asi se svým tělem nastěhovat nebudu moct a o spojení se svým srdcem nalezeným před pár lety taky ne... Momentálně bych si připadala naprosto neužitečná, zatímco teď v tomto těle nějaké úkoly vnímám... A pokud to není na pořadu dne a myslím, že transformace, co nás čeká s tím mnoho společného nemá.... Dosáhnout nirvány - přijde mi to jako jednotlivý únik, který ostatním absolutně nepomůže...Nechat je v bryndě? I svoje blízké? Opustit je, jsou malí, někteří...
Myslím, že některé drobnosti můžou být společné, ale nirvána asi není cílem teď pro všechny... přece pořád všichni mluvíme o nové společnosti, uspořádání, systému a zhroucení starého, chceme něco funkčního, co bude většině k užitku. V nirváně asi nic takového nikdo nepotřebuje, ne? Pokud by teď všichni dosáhli nirvány - neodloží taky vzápětí svá hmotná těla? Nebo dokonce těsně předtím? To by hmotná lidská existence zde přestala existovat... zbavit se formy života?

Jediné čisté, co zde zůstalo po uplynulém temném období.... jsou lidská srdce s jiskrou života... A pokud se budeme "dívat srdcem" můžeme vidět čistotu a temnotu. Mozky máme kolektivně vymatlané, včetně vědoucích mocipánů... duchovní bytosti s velkou mocí byly také zkorumpované magickou mocí a většina z nich prošla očistou. Ti zbylí odešli, navázali se na lidi a chrání se jejich hmotnými těly nebo zpovzdálí se snaží stále ovlivňovat lidi díky duchovním naukám... Jejich čas se krátí, tak ať si klidně zatím užívají, jenom dle mě, buďto se budou muset očistit od manipulativního chování nebo definivně opustit tento prostor.
Chápu, že se jim nechce, já je nevyháním, jen předpokládám, že takovou úroveň Světla, co tu brzy bude, neunesou a budou se muset vzdálit natolik, že spojení s lidmi na Zemi, kteří praktikují staré duchovní nauky, už nebudou schopni udržet... Nebo se budou muset očistit, aby vydrželi to Světlo. Po očištění je už ani nenapadne
někomu energii brát a přerozdělovat, a neustále opakovat, že bez nich nelze žít... Chápu je, změna systému je i pro ně velice bolestná a oni svoji temnotu nejsou schopni vnímat, tak proč by se měli čistit... Škoda, že netuší jak by jim bylo krásně bez toho zasahování a prosazování své vůle lidem... Ale i lidé se bojí o svoji moc... je to přirozené i u nehmotných...

Přidat nový příspěvek