Re: Re: Re: Re: Re: Re: moje poznámky

Andrej | 15.10.2012

Hibern, ďakujem za tvoje posledné príspevky. Prajem ti veľa šťastia na tvojej ceste.Nech sa tvoj Plamienok rozhorí. Je mi blízke tvoje uvažovanie.
Pre mňa je prijateľná aktivita, v zmysle tvojho opisu zenového paradoxu: radšej rozbiť desať hrncov a poučiť sa z toho, ako v prílišnej opatrnosti nerozbiť ani jeden a nenaučiť sa nič. Pasivita človeka v tejto dobe je veľký cieľ tmy. Pohyb a aktivita najbližšie súvisí s evolúciou, jedným so základných stavebných pilierov Kozmu. Všetko vo vesmíre sa hýbe. Vnímam, aby v aktivite videl človek svoju činnosť cez svedomie a tak rozlišoval, resp. vyciťoval, čo odkiaľ prichádza a čo z neho vychádza, prostredníctvom srdca. Takto je postupne tých rozbitých hrncov menej a menej. Zdokonaľovanie a pohyb je základný princíp, naktorom stojí konštruktívny ľudský mikrokozmos a makrokozmos.
Ohľadom napojenia na energetické entity počas systémových cvičení s duchovným podtextom, to je naozaj na dlhšiu úvahu. I tak bohužiaľ, môže zostať, ako správne hovoríš, pri prázdnych slovách, nedávajúcich niekomu zmysel. Súvislostí je veľa. Zmysel slovám a zmysel overovaniu "pravdy" však dáva otvorené srdce, prebúdzajúce vyšší jemnocit, intuíciu a priame poznanie .Možno by stálo zato, napísať o tom článok.
Svojou prácou na sebe si vytvoril si objem, nádobu .... začína sa napĺňať obsahom. Nech sa tento proces dokončí, nech ťa naplní Krása a nádhera, teba ako jedinečnej ľudskej bytosti.
Všetko to najlepšie prajem.

Přidat nový příspěvek