moje poznámky

Aien | 12.10.2012

pro "Já"ju a ostatní techniky: Dlouho jsem váhala, jestli tu mám trousit rozumy, ale z celé diskuze nikdo nenapsal, co chci napsat já.Názory na stravu a cvičení jsou jak kuchařka pro začátečníky. O co jde? Vyladit své tělo do optimálního stavu a naslouchat mu co potřebuje a taky se řídit přírodou.Jíst to, co právě v přírodě dozrává, uchovat na zimu to, co jde bez chemie ( kysané zelí, zelenina ze zahrádky v písku nebo krechtu, jablka v seně nebo v zrní, zrní v papírových pytlech atd.)Co nejméně stravu upravovat. To by mělo být asi 70% stravy tak, aby se zachovala acidobazická rovnováha, ztn. pH 7(lakmusovým papírkem se poměří kyselost moči). Maso spíš v zimě (leden, únor),vejce spíš na jaře, rostlinné bílkoviny (fazole, hrách atd.)napodzim a v zimě. Nestresovat se tím, že mne maso zabrzdí v duchovním vývoji.Pokud tělo strádá bez masa, je to opačně! Jiné potřeby má malá křehká žena a jiné chlap se sekerou a dvěma metry výšky. Stejně je to s cvičením-joga, kolo, fotbal -cítíte ten energetický rozdíl? Tady ale platí, že by se člověk měl maličko přemoct: chlap, který celý den seká dřevo si nepotřebuje zaběhat, ale třeba jogu, ženuška, která celý den sedí u počítače si zase potřebuje protáhnout faldy. Prostě vyladit tělo! Tibeťani a joga jsou v podstatě energetická cvičení-protahují meridiány a učešou auru-takže aspoň trochu každý-třeba ráno si zacvičit Pozdrav slunci-zabere to asi 3 minuty a zlepší náladu.
K tomu všemu ještě patří čištění těla od chemie a metabolitů.
K vyladění duše:to je větší dřina. Ono se pěkně řekne odpustit sobě a jiným, ale jak to udělat, když se při vzpomínce stále svírá srdce? Takto : např.otec se nestará o dítě nebo je citově chladný a dítě z toho má trauma, nenávidí ho, nevěří, že může být milováno a zároveň touží, aby je otec miloval.(dost blbá a obvyklá situace, která může člověku pokazit celý život).Cvičení má tři fáze:napíšete si na papír 3 věty: 1. dovoluji otci, aby mne neměl rád, 2.odpouštím otci, že mne nemá rád, 3.odpouštím sobě, že ho za to nemám rád a zazlívám mu to.Sednete si , uvolníte se a nahlas opakujete první větu tak dlouho, až vám to nebude působit duševní bolest-žádná citová odezva. Pak stejným způsobem pracujete s 2. a 3. větou.Když je dokončeno, spadne vám kámen ze srdce. Pak můžete ještě přidat: mám rád svého otce, až k němu pocítíte lásku.Láska budí lásku, tak se může stát, že vás otec začne mít rád a bude se divit,proč vás ignoroval.
A tak dál s různými problémy, opakovat tento postup dokud se nepodaří. Budete mít lehkou duši a čisté sdrce-a o to jde!

Přidat nový příspěvek