Re: Re: Re: hoxovi

swarg | 14.08.2012

"Ono centrálne plánovanie je super vec, ale nie v ruke "inštitúcie".
Treba si uvedomiť, že inštitúcie vždy napadnú paraziti (zmrdi). To isté sa stalo socializmu."

"ja som bol tiež odporcom socika, bol som štrngať, volil som kdh a sns, no postupom času sa mi otvorili oči, vrátiť by som sa nechcel pretože to tiež nebol náš systém, no ale toto - niekedy mám pocit že nás chcú zničiť"

"-socializmus neskolaboval kvôli centrálnemu plánovaniu, ale preto lebo nemal šancu proti trom usa, eu, japonsku a ich dielni číne, proti napr. doláru ako svetovej mene, teraz sa situácia mení, ešte je otázne ak by ho znútra nerozvrátili a pokračovalo by sa v stalinizme,ako by to dopadlo"

Ak už tu nie si schopný postrehnúť rozpory takmer v každej druhej vete, zvlášť ak uvádzaš, že nič nové nepíšem, tak si myslím, že vhodnejší termín ako blúznenie neviem nájsť a nie je to osobná rovina ale vecná konštatácia. Dejinný vývoj a export socializmu do východnej Európy aj so všetkými stratami na ľudských životoch, peniazmi zo zahraničia na tejto stránke asi prešli kognitívnou disonanciou. Maličký detail: revolucionár Stalin umrel v roku 1953. Hneď nato bola zrušená úchylka zvaná kult Stalinizmu a niekto tu spieva o pokračovaní v jeho diele a ako by to vyzeralo? :-) Nemá chybu kresťansko dualistický koncept menšieho zla, ukážkové príklady. Každý človek robí aj chyby, ale čo spôsobil boľševizmus a súčasný korporativizmus je vizitkou nášho súčasného stavu a nech sa vrátime ku starému alebo ostaneme pri tomto, princíp ostane rovnaký. Ani jeden z týchto systémov nie je náš a ani nesplnil bludné deklarácie ktorými opíjal ľudí zato centralizmus ostáva nemenný. Ako hovoril Rockefeler Rottschildovi, keď sa chcel priživiť na Ruskej rope, že súťaž je hriech. Presne tak sa pokračuje aj dnes, všetci centralizujeme a všetci stagnujeme, tak hurá do šťastných zajtrajškov pre blaho hegelistov-centralistov.

Přidat nový příspěvek