Re: půda

Helena | 10.12.2014

Martine, drny klidně použijte do základu. Nemám strach, že by vaše zelenina nechutnala normálně, dejte jí živiny, co potřebuje a věřte, že bude dobrá, rozhodně si dáte raději svoji zeleninu ze zahrádky než chemicky ošetřovanou z hypermarketu. Vloni jsem si udělala jen mikro vyvýšené záhony na zkoušku, sice slimáci atd, ti vylezou všude, pak jsem šla na ně z granulkami, ale měla jsem nádherné papriky přes jeden metr vysoké, tak jsem si letos udělala vyvýšených záhonů už více, takže se těším na jaro. Na hranách záhonů mám železné tyče, na ty připevním na jaře pevné průsvitné igelity cvikrem a udělám z toho dočasně pařeniště. Fošny mám zichrované z obou stran zatlučenými železnými tyčemi (zbytky z armatury) a kdykoliv nějaká deska uhnije, jen ji vytáhnu a nahradím jinou. Do vyvýšených záhonů dávám všechno, trávu ze sekačky, bioodpad - veškeré slupky z ovoce a zeleniny, co doma spořádáme, větvičky, atd, hlavně základ tam mám hlínu z jehličnatého lesa, byť někdo tvrdí, že je kyselá, mi v tom roste úplně všechno a sazenicím se daří úžasně, krásně omotaný kořenový bal kolem jehličí. Z toho vašeho písku nemějte strach, vytvoříte si vyvýšený záhon nad zemí, tam budete mít úplně jiný matroš. Přeji hodně úspěchů.

Přidat nový příspěvek