Pravda o lžích na tomto webu, část 2

Jan | 12.04.2016

1803 - Američané zabrali Indiánům Ohio.
Američané zabrali indiánů Ohio. Nic víc pro fanklub tvých vymytých mozků není potřeba že? :D
Pravdou je, že tady se se docela trefil. Odehráli se tu celkem tři velké indiánské masakry Yellow Creek Massacre, Gnadenhutten massacre, Pontiac's Rebellion school massacre. Problémem ale je, že před Američany patřilo Ohio Francouzům, po nich Britům, když porazili Franzouze v Sedmileté válce. A to už se bavíme zhruba 200 let před touto situací, jak dlouho tedy myslíš natvrdlý mozečku, že Ohio nepatřilo Indiánům, i přesto, že na jeho uzemí žili a způsobovali jeho osadníkům svými loupežnými přepady nemalé problémy? Takže samozřejmě popisuješ nesmysl, ty vlastně ani nevíš o čem píšeš. Trefnější by spíše bylo. 1804 Indiáni vyhnáni z oblasti, Ohio připojeno k USA.
- 1803 - Louisiana. V roce 1800 tajnou dohodou Španělsko předalo Francii (až do r. 1763 také ještě francouzská kolonie) Louisianu. Místo ní španělský král Karel IV. měl dostat od Napoleona část Itálie. Francouzské jednotky nebyly schopny obsadit Louisianu, i tam se už usadili Američané.

Jaký má smysl popisovat konflikt mezi Napoleonem a Španělským králem, tomu tedy nerozumím, ale jistě mi pomůžeš vysvětlit, jakého válečného zločinu se zde Američané dopustili? Aha, on byl vlastně zločin už jenom to, že někam přišli, tak to jo.
-1805-1815. Nezajímavé nesmysly o obchodní konkurenci, i když jsem si o této problematice něco zjistila mohl bych ti toho spoustu vyvrátit, tak nemám chuť se tím zabývat.
-1806 - Americký pokus invaze do Rio Grande, to je na území, které patřilo Španělsku. Vůdce Američanu kapitán Z.Pike byl chycen Španěly, poté operace selhala.
esmysl, žádný pokus se roku 1806 neodehrál, máš jistě na mysli rok 1836. Jednala se o Mexickou válku, tudíž toto uzemí už defakto Španělsku nepatřilo chytráku. Nebo máš snad na mysli Kortinskou válku? Každopádně nic z toho se nestalo roku 1806. Ty to tu popisuješ, jako kdyby si Američané přišli a řekli si, tak teď si zabereme Rio Grande. Proč nenapíšeš příčinu konfliktu? Proč se zaměřuješ jen na heslovité narážky? Jelikož zde mluvíš o nesmyslu, není třeba něco vyvracet, vyvrátil jsi si to prakticky sám. .)

1810 - Guvernér Louisiany Kleyrborn vstoupil na příkaz amerického prezidenta v západní Floridu, která tehdy patřila Španělsku. Španělé ustoupili bez boje, území přešlo Americe.
Víš vůbec proč? Asi ne.Both West and East Florida remained loyal to the British crown during the American Revolution, and served as havens for Tories fleeing from the Thirteen Colonies. Spain invaded West Florida and captured Pensacola in 1781, and after the war Britain ceded both Floridas to Spain. However, the lack of defined boundaries led to a series of border disputes between Spanish West Florida and the fledgling United States known as the West Florida Controversy. Disagreements with the Spanish government led American and English settlers between the Mississippi and Perdido Rivers to declare that area the independent Republic of West Florida in 1810 This was soon annexed by the United States. Myslím, že pokud umíš číst anglicky ( o čemž silně pochybuju), tak by měl vědět, proč se toto uzemí připojilo k USA. Pokud ne hod si to do google překladače, to jistě zvládne i primitiv tvého kalibru. Nejednalo se samozřejmě o žádný zločin, v jehož duchu se ho ty snažíš popsat.
- 1811 - povstání otroků vedené Charlezem (příjmení otroci často nedostávali). 500 otroků zamířilo do New Orleans, po cestě osvobozovali své trpící "bratry". Američtí vojáci zabili na místě, nebo později pověsili téměř všechny z účastníků povstání.
Snad první titulek, ve kterém píšeš pravdu, ano tento zločin se skutečně stal, ale znovu, jak by jste ho řešil vy? Oooo pane velký moudrý soudce.
2003 - Převrat v Gruzii
Aaaa rovnou skočíme na rok 2003. Co takhle popsat Vietnam, či Koreu? Válku v Afgánistánu, či proti Japonsku? Tam se děly také pěkná zvěrstva, no naštěstí tam tvé vědomosti nesahají primitive. :D. Běž si o tom něco přečíst, ať si sem zase můžeš přidat nějakou pitominku. Jinak, můžeš mi prosím objasnit, jakého válečného zločinu se Američané dopustili v Gruzii? Proč tu vůbec popisuješ jeden převrat? Američané byli zapojeny do stovek takovýchto politických situací, jakou má cenu popisovat tu jeden převrat, na kterém se jen malou měrou podíleli? Zde k žádnému zločinu nedošlo, ty natvrdlej vořechu.

Přidat nový příspěvek