Pravda o lžích na tomto webu, část 1

Jan | 12.04.2016

Jen v letech 1661-1774 bylo do Spojených států z Afriky přivezeno téměř milion živých otroků a více než devět miliónů zemřelo cestou. Příjmy z provozování otrokářství dle cen v polovině XVIII. století činily ne méně než 2 miliardy USD, což je astronomické číslo na tu dobu.

První nesmysl. Nejenže v té době USA ještě neexistovali ( byli to samostatné státy založené Evropany), ale i toto číslo je nesmyslné. Za prvé, otroků bylo převezeno za toto období přes 2 miliony, ze zhruba 3 milionů, které za toto období převáželi. Za druhé, cestou jich zemřelo přes 30%, což samo o sobě jistě je velké číslo, ale pokud by mi z 9 milionů přežil pouze milion, tak asi dělám něco špatně ne? :D A za třetí, trošku logiky a uvažování, než sem napíšeš takový nesmysl, přece by se nikdy nikomu nevyplatilo převážet tolik lidí, když by z nich 90% zemřelo!

- Dále. Roku 1622 americké války začínají prvními útoky na Indiány v roce 1622 u Jamestown
Cože? :D Jo Američani začínají s utoky, aha. Víš vůbec jak ten konflikt vznikl a co to bylo za válku? Ne spíš se ti hodí jen napsat. Američané začínají s utoky. Jako jen tak, že? Prostě se rozhodli jednoho dne. Chlapi co se takhle pobavit a vystřílet jedno indiánský město? Ty si skutečně k smíchu. :D Jo a promiň teď jsem si ještě uvědomil, že ty vlastně píšeš, že za období 1622-1900 Američané zabili cca 100 milionů indiánů. Myslíš z těch indiánů, ze kterých zbývalo na začátku 17 století zhruba 700 tisíc? Páni, to je asi nechávali klonovat a pak je chodili střílet ne? A nebo, že by se indiáni tak rychle množili, že jich za 300 let pozabíjeli 100 milionů? Sakra, to každý chlap musel mít tak 100 dětí ne? :D Chápeš vůbec co za debility jsi tu napsal? V dalších odkazech popisuješ imperiální války a války za nezávislost, ale zde mi uniká pointa. Copak válka za osamostatnění a tvrdým pravidlům velké Británie je nějakou genocidou? Aha jo, ty vlastně na konci zase zmiňuješ ty chudáčky indiány, kterým byla zabrána půda. :( Až na to, že to obrovské množství akrů, které popisuješ obývalo pár indiánských kménů, se kterými Američané uzavřeli dohodu a dali jim jiné území, ne oni si tam skutečně nepřišli a všechny nevystříleli. Prostě potřebovali plochu na výstavbu nových měst. Dále Američané zabrali indiánům Kentucky. :D Si směšnej. Proč k tomu vlastně došlo? Čti ty hovádko. A 1790 U.S. government report states that 1,500 Kentucky settlers had been killed by Native Americans since the end of the Revolutionary War. In 1786, George Rogers Clark led a group of 1,200 men in actions against Shawnee towns on the Wabash River to begin the Northwest Indian War. Celý vzpor tedy začal indiánským přepadem, který poté vedl k zabrání této osady a přemístění indiánů jinam a proč? No přece aby se podobná situace znovu neopakovala.
- 1796 - Američané zabrali Indiánům Tennessee.

Podobná situace, jako jsem popsal výše, další problém s indiány, kteří se prostě nechtěli přizpůsobit Evropským kolonizátorům, neuznávali jejich zvyky a nenáviděli je, proto vždy když mohli využili nějakou možnost k přepadu. Američané nikdy bezdůvodně nepřijeli a nevystříleli indiánskou vesnici, nikdy! Vždy k tomu vedl nějaký impuls ze strany indiánské populace, kteří jen tak mimochodem ve velkém válčili i mezi sebou, s Evropskými zbraněmi.
- 1797 - ochlazení vztahů s Francií poté, co USA provedly útoky na civilní loď Croyable u Delaware. Námořní střety pokračovaly až do roku 1800.

Francouzi zaútočili první vypatlaná hlavo. Ale to by se ti asi nehodilo do krámu viď? An attack by a French privateer on an American merchantman was not unheard of at the time. Tensions between the United States and France had been rising in the months before the battle.

- 1800 - povstání otroků vedené Gabrielem Prosserem ve Virginii. Asi tisíc lidí bylo oběšeno, včetně samého Prossera. Přičemž otroci nezabili jediného člověka.

Prvotní informace je pravdivá, ale samozřejmě číslo je vymyšlené, nebylo to tisíc, ale 25 jeho následovníků. Hlupáku! Mimo jiné Prosser zamýšlel povstání obrovských rozměrů v celém USA, jak ty by jsi si s takovou situací poradil? "Ale víš co, tak tě pustíme, ale ať už se to neopakuje". :D Asi takhle? Nebo by jsi ho prostě do konce života věznil? Jaký trest podle tebe připadal v uvahu? Když vezmeš na vědomí to, že Americká společnost byla na zrušení otroctví ještě příliš nevyzrálá?

Přidat nový příspěvek